Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Bilety
20 Luty 2017 Amenra: Warszawa

Już 20 lutego w warszawskiej Progresji wystąpi belgijska formacja Amenra, która zaprezentuje akustyczny set z materiałem z albumów "Alive" i "Afterlife".


 

Belgijski gigant to jeden z najlepszych, najbardziej charakterystycznych i cenionych zespołów w klimatach post-metal/sludge. Muzycy z Kortrijk od siedemnastu lat dzielnie wydeptują nowe ścieżki w uprawianych przez siebie gatunkach muzycznych zyskując miano jednego z najważniejszych europejskich zespołów szeroko pojętej muzyki post-rockowej i metalowej.

Mają na koncie pięć albumów - pięć muzycznych odsłon z cyklu Mass - charakteryzujących się dużym muzycznym ciężarem opartym na budujących napięcie gitarach i emocjach kipiących od niespokojnego, panicznego, wokalu. Koncerty Amenra to muzyczne rytuały - dźwięk, atmosfera, wymowne wizualizacje. Po wydaniu w kwietniu 2016 roku albumu "Alive", będącego zbiorem akustycznych wersji i wykonań własnych utworów (plus dwa covery), zespół na festiwalu Roadburn zaprezentował go na żywo tworząc niesamowite widowisko.

Warszawski koncert jest jednym z zaledwie kilkunastu na akustycznej trasie, po której zespół ma wrócić do regularnego, "elektrycznego" grania.


20.02.2017
Warszawa / Progresja Music Zone (ul. Fort Wola 22)


Bilety:
65 PLN - Bilety24.pl
70 PLN - (kolekcjonerskie) - Progresja.com
70 PLN - ebilet.pl, Eventim.pl i w salonach EMPIK w całym kraju
80 PLN - w dniu koncertu

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

20 Luty 2017 Skunk Anansie
Skunk Anansie wracają do Polski. Już w lutym 2017 r. zespół wystąpi na koncertach w Krakowie, Warszawie, Gdańsku i Poznaniu. [czytaj więcej ]

Najbliższe imprezy