Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Bilety
24 Wrzesień 2017 Esben And The Witch: Poznań

24 września w poznańskiej Scenie na Piętrze, wystąpi brytyjska formacja Esben And The Witch.


Projekt narodził się w 2008 roku w angielskim, nadmorskim kurorcie Brighton, aby już rok później rozpocząć aktywne koncertowanie. Daniel Copeman wraz z Thomasem Fisherem długo i bez efektu szukali wokalisty, kiedy pewnego dnia Fisher spotkał swoją wieloletnią przyjaciółkę Rachel Davies, która okazała się idealnym dopełnieniem dla Esben And The Witch.

Nazwa zespołu została zaczerpnięta od jednej z duńskich bajek. Wcale to nie dziwi, ponieważ utwory tego trio łączą w sobie pewną bajkowość z mroczną i niezwykle wciągającą otoczką. Ich muzyka to wypadkowa post punka z post rockiem, momentami zahaczająca nawet o experimental czy indie. Ozdobą zespołu jest bez wątpienia charakterystyczny, damski wokal Rachel Davies, porównywany m.in. do Siouxsie Sioux, PJ Harvey czy nawet Bat For Lashes.

Trio z Brighton zaprezentowało się już szerszej publice w Polsce, supportując Sólstafir, a także występując na Asymmetry Festival we Wrocławiu. W zeszłym roku wystąpili w Warszawie, ale każdy kolejny koncert Esben And The Witch to zawsze mroczna niespodzianka i bajkowa tajemnica oraz wielkie oczekiwanie na potężną dawkę emocji. Ostatnim albumem studyjnym zespołu jest "Older Terrors" wydany w ubiegłym roku przez Season of Mist. W roli supportu wystąpi Rain of Claims.

24.09.2017
Scena na Piętrze / Poznań

g.20:00

Bilety:

49 zł - Pierwsze rzędy (Limitowana pula)
54 zł - Przedsprzedaż
60 zł - w dniu koncertu

Bilety: Biletomat.pl

Wydarzenie na Facebooku.

24 Wrzesień 2017 Me And That Man
W ramach promocji albumu "Songs Of Love And Death" w trasę po Polsce wyruszy założona przez Nergala i Johna Portera formacja Me And That Man. [czytaj więcej ]
24 Wrzesień 2017 Lipali
24 września w poznańskim Blue Note wystąpi Lipali. Zespół Tomka "Lipy" Lipnickiego zagra swoje utwory w akustycznych aranżacjach. [czytaj więcej ]

Najbliższe imprezy