Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Ludzie / Artykuły

ARTYKUŁY

Rival Sons - 14.08.2017 - Wrocław

Minęło ledwie pół roku od ostatniego występu Rival Sons w Polsce, a Amerykanie wrócili do nas, tym razem na dwa koncerty.

Gramy dalej

Hard Kicking Fest - 10.08.2017 - Warszawa

Nazywanie koncertu trzech kapel festiwalem, to lekkie przegięcie, choć z drugiej strony tak fenomenalnej frekwencji mogliby pozazdrościć organizatorzy wielu imprez odbywających się w tym terminie.

Gramy dalej

The Dillinger Escape Plan - 10.08.2017 - Kraków

Zapraszamy do galerii z koncertu The Dillinger Escape Plan, który odbył się w krakowskim klubie Kwadrat. W roli supportów wystąpiły formacje God Mother i The Number Twelve Looks Like You.

Gramy dalej

Anders Nystrom (Katatonia)

Od czasu skromnego, deathmetalowego debiutu, we wczesnych latach 90, szwedzka grupa Katatonia urosła do rangi jednego z najważniejszych graczy na europejskiej scenie ciężkiego grania.

Gramy dalej

OFF Festival 2017 (Publiczność) - 4-6.08.2017 - Katowice

OFF Festival Katowice 2017 to nie tylko występujące tam zespoły, ale również publiczność, która tłumnie przybyła aby cieszyć się dobrą muzyką. Zapraszamy do galerii publiczności OFFa.

Gramy dalej

OFF Festival 2017 (Dzień 3) - 6.08.2017 - Katowice

Swans, Boris i Thee Oh Sees to nie jedyne atrakcje trzeciego dnia OFF Festival Katowice 2017.  Zapraszamy do galerii z wydarzenia.

Gramy dalej

OFF Festival 2017 (Dzień 2) - 5.08.2017 - Katowice

W ramach drugiego dnia OFF Festival Katowice 2017 wystąpili m.in. PJ Harvey, Mitch & Mitch i Anna Meredith. Zapraszamy do galerii z wydarzenia.

Gramy dalej

OFF Festival 2017 (Dzień 1) - 4.08.2017 - Katowice

Zapraszamy do galerii z pierwszego dnia OFF Festival Katowice 2017, w ramach którego wystąpili m.in. Feist, Beak, Shellac i Michael Gira.

Gramy dalej

Jessie Ware - 27.07.2017 - Warszawa

Nie ukrywam, że jestem wybredny jeśli chodzi do wokalistki (nieważne czy to metal, czy pop) i bardzo wybiórczo i z dużym dystansem podchodzę do kolejnych rewelacji na rynku.

Gramy dalej

Przemysł muzyczny

Przemysł muzyczny to bardzo skomplikowana machina, której zrozumienie wymaga wiele czasu i energii.

Gramy dalej
<< PoczątekPoprzednia 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 Następna Ostatnie >>
Colossus Triggerfinger

Powiadają, że lepsze jest wrogiem dobrego. Są momenty, gdy właśnie tak myślę o najnowszym albumie Triggerfinger.

Gramy dalej

7 /10
Wall of Sound Marty Friedman

Marty Friedman będzie już zawsze kojarzony z Megadeth, ale życie po tej kapeli też istnieje, czego dowodzi choćby tegoroczny album amerykańskiego...Gramy dalej

9 /10
Live at Carnegie Hall - An Acoustic Evening
Gatunek: Blues rock
How Did We Get So Dark?
Gatunek: Rock
Existential Gravity
Gatunek: Progressive metal
Zobacz wszystkie
Scott Gorham i Damon Johnson (Black Star Riders)

Scott Gorham i Damon Johnson dzielą się swoimi refleksjami na temat węży, kokainowych czasów i rozwalonych rzepek...

Gramy dalej
Steve Morse

Z gitarzystą Deep Purple rozmawiamy o ostatniej trasie koncertowej zespołu, nowej płycie, jego doświadczeniach w licznych projektach i sygnaturach Music Mana.

Gramy dalej
Tomasz Barszcz (Summer Dying Loud)

Rynek polskich festiwali niestety nie oferuje zbyt wielu imprez o typowo metalowym zabarwieniu. Poza małymi eventami pokroju Niech Cisza Milczy czy Metal Mine Festiwal, a od niedawna Materia Fest, liczące się festy można policzyć na palcach jednej ręki.

Gramy dalej
Charlie Burchill (Simple Minds)

Nasz gość - najbardziej znany z grupy Simple Minds - jest gitarzystą i kompozytorem o szkockim rodowodzie, a jego muzyczna kariera sięga korzeniami lat siedemdziesiątych.

Gramy dalej
Marcus Miller

Kompozytor, aranżer, producent, multiinstrumentalista grający m.in. na instrumentach klawiszowych, czy klarnecie basowym, szerokiej publiczności znany przede wszystkim jako jeden z najlepszych basistów świata, rozpoznawalny od pierwszych dźwięków dzięki perfekcyjnej technice klangu i brzmieniu, którym oczarował tysiące naśladowców.

Gramy dalej
Robert Węgrzyn (Ciryam)

Niegdyś utożsamiani ze sceną gotycką. Dziś grają przebojowy pop rock z elementami rocka i metalu progresywnego. Rodem z Krosna, grupa Ciryam pod dowództwem Roberta Węgrzyna.

Gramy dalej