Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Ludzie / Artykuły / Coke Live Festival 2013 - 9-10.08.2013 - Florence And The Machine, Franz Ferdinand

Coke Live Festival 2013 - 9-10.08.2013 - Florence And The Machine, Franz Ferdinand

Nie odważę się pisać o zespołach, które wystąpiły na Coke Live Festiwal 2013, bo nie zamierzam udawać, że są mi bliskie. Jeśli ktoś rodzi się z diabłem pod skórą, całe życie będzie gadał o jednym. Ale chcę wam choć trochę opowiedzieć o samym festiwalu Coca Coli i Alter Artu.

Coke Live Music odbywa się co roku w Krakowie na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego. Tegoroczna edycja była ósmą z kolei. Festiwal odniósł duży sukces komercyjny i medialny, między innymi został nominowany do prestiżowej nagrody UK Festival Awards 2009, w kategorii Best Overseas Festival, czyli na najlepszy festiwal odbywający się poza Wielką Brytanią - na kontynencie europejskim.

W tym roku postawiono głównie na mainstreamowy rock. Rekordowa edycja imprezy zgromadziła dobrze ponad 40 tysięcy osób. Gwiazdami byli Florence and the Machine oraz grupa Franz Ferdinand. Organizatorem imprezy jest agencja koncertowa Alter Art, natomiast sponsorem głównym festiwalu - Coca-Cola Company. Trzeba przyznać jedno - organizacja jest na światowym poziomie. Narody klękajcie na kolana, walcie głowami w krawężniki śpiewając Hosanna.

Od pierwszego momentu wszystko, ale to absolutnie wszystko było dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Od procesu akredytacyjnego, badge'ów ze zdjęciami produkowanych na miejscu, idealnych warunków w fosie (mozna palić, nosić plecaki a przede wszystkim mieć drabinki), rewelacyjnego namiotu prasowego i opieki ze strony organizatorów.

Festiwal odbywał się wahadłowo na dwóch scenach - ogromnej pod gołym niebem i troszkę mniejszej pod namiotem. Na terenie lotniska znajdowała się niezliczona ilość punktów z najrozmaitszymi atrakcjami - namiot Silent Disco ze słuchawekami na 500 par, strefa Sportu Coca-Cola (żywe piłkarzyki, boisko do siatkonogi i footbagu, frisbee czy badmintona) i punkty recyklingowe, dzięki którym na terenie panował idealny porządek, a pustych kubków można było ze świecą szukać.

Oczywiście było też pole namiotowe ze wszystkimi udogodnieniami (punkty gastronomiczne, punkt ładowania telefonów komórkowych, prysznice z dostępem do ciepłej wody, piłkarzyki oraz kafejka internetowa ALTERKLUBU z dostępem do Wi-Fi). Dla osób, które nie dostały się na festiwal ruszyło radiowe studio Eski ROCK, które przez dwa dni imprezy relacjonowało na żywo wydarzenia z Krakowa.

Z niewyjaśnionych dla mnie powodów publiczność postanowiła powitać Florence and the Machine obsypując się brokatem i w wiankach na głowach. Mnie natomiast sprawiło wielką frajdę fotografowanie tego wszystkiego. Specjalnie dla Was gwiazdy i publiczność Coke Live Festiwal 2013.

Publiczność

Biffy Clyro

Regina Spektor

Franz Ferdinand

The Cribs

The Ras Luta

Florence and the Machine

foto i tekst: Romana Makówka

Fire on the Floor Beth Hart

Jedna z najciekawszych, współczesnych amerykańskich wokalistek - Beth Hart wydała kolejną interesującą płytę, którą udowadnia niezwykle wysoki...Gramy dalej

9 /10
Album of the Year Faith No More

Fatalne przyjęcie przez krytyków, komercyjna klęska i wreszcie rozpad zespołu na kilkanaście lat - żadnej innej płycie Faith No More reedycja...Gramy dalej

8 /10
Usurpress ocena 7
The Regal Tribe
Gatunek: Death metal
Coma ocena 6
2005 YU55
Gatunek: Alternative rock
Saxon ocena 8
Let Me Feel Your Power
Gatunek: Heavy metal
Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE

The Cure - 20.10.2016 - Łódź

Po latach oczekiwania zespół The Cure przyjechał do Polski na halowy koncert, który odbył się w łódzkiej Atlas Arenie.

Gramy dalej
Delain, Evergrey - 20.10.2016 - Kraków

Holenderska gwiazda symfonicznego metalu, grupa Delain, wystąpiła wraz z Evergrey w krakowskim Kwadracie.

Gramy dalej
1One i Paul Gilbert - 16.10.2016 - Bochnia

W ramach cyklu Bochnia Rocks w Bochni wystąpił Paul Gilbert w towarzystwie zespołu 1One.

Gramy dalej
New Model Army - 15.10.2016 - Katowice

Brytyjska formacja New Model Army wystąpiła w katowickim Megaclubie.

Gramy dalej
Biffy Clyro

Simon Neil opowiada o eksperymentach i zupełnie nowym procesie twórczym, który towarzyszył muzykom w studio w trakcie pracy nad płytą "Ellipsis".

Gramy dalej