Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Ludzie / Artykuły / Bass Days Poland 2008 - 20-23.11.2008 - Warszawa

Bass Days Poland 2008 - 20-23.11.2008 - Warszawa

W dniach 20-23 listopada zeszłego roku odbyła się kolejna edycja Bass Days Poland - święta niskich częstotliwości.

Bass Days to impreza, która odbywa się już w wielu miejscach na świecie, między innymi we Włoszech, Niemczech czy w Wielkiej Brytanii. Tym razem imprezę tę zorganizowano w Bemowskim Centrum Kultury ArtBem w Warszawie. Podczas czterodniowej imprezy dystrybutorom sprzętu muzycznego, artystom oraz zwiedzającym towarzyszyło jedno hasło: "Najwyższa jakość najniższych częstotliwości". Wybór lokalizacji był trafiony, ponieważ ArtBem oferuje dużą powierzchnię wystawienniczą, profesjonalne sale prób i dwie sale koncertowe. Wszystko to zapewniło uczestnikom basowego święta pełen komfort. Nad całością od strony organizacyjnej czuwał Lech Spaszewski, główny specjalista ds. animacji subkultur młodzieżowych w Bemowskim Centrum Kultury. Od strony artystycznej wspierał go znakomity basista Wojtek Pilichowski.

Jak podkreślali organizatorzy, Bass Days w Polsce dopiero się rozwija. "Jestem szczęśliwy, że uczestniczę w tworzeniu subkultury polskich basistów" - powiedział nam Lech Spaszewski. W trakcie pierwszych dwóch dni imprezy odbywały się warsztaty instrumentalne. Organizatorzy postanowili zaprosić na nie nie tylko młodych basistów, ale też ich kolegów z zespołów, czyli gitarzystów i perkusistów, dzięki czemu uczestnicy warsztatów mieli okazję uczyć się od szeregu cenionych muzyków. Pierwszego dnia warsztaty prowadzili: Wojtek Pilichowski (bas), Bartek Papierz (gitara), Radek Owczarz (perkusja) oraz Wojtek Olszak (klawisze). Drugiego dnia nad poziomem zajęć czuwali: Zbyszek Wegehaupt (kontrabas), Marek Raduli (gitara), Tomek Łosowski (perkusja) i Mietek Jurecki (bas).

Od soboty wystawcy prezentowali swoją ofertę sprzętową skierowaną właśnie do basistów. W tych dniach ArtBem od rana do nocy naprawdę rozbrzmiewał niskimi dźwiękami najwyższej jakości. Nie tylko można było posłuchać, jak grają muzycy zaproszeni przez firmy, ale też samemu spróbować wydobyć z instrumentów upragnione niskie dźwięki.

Bardzo atrakcyjnie prezentowało się stoisko firmy Audiostacja (www.audiostacja.pl ), na którym można było zobaczyć i wypróbować m.in. instrumenty marek Carvin, Sandberg oraz Epifani. Gitary basowe marki Sandberg prezentował sam Holger Stonjek. Nie zabrało także sopockiej firmy Box Electronics (www.box.com.pl ) prezentującej bogatą ofertę sprzętu nagłaśniającego. Na imprezę firma zaprosiła swojego endorsera, nastolatka Aleksa Mentsa z Ukrainy, który był objawieniem ubiegłorocznej edycji Bass Days. Na targach swoją obecność zaznaczyły także prężnie działające sklepy: Maczos Bass Shop (www.maczosbass.pl ), Riff (www.riff.net.pl ) oraz Rock’n’Roll (www.rnr.pl ). Na stoisku Konsbud-Audio (www.konsbud-audio.pl ) można było zapoznać się z bogatą ofertą produktów marki Markbass. Wśród wystawców znaleźli się także: Mayones Guitars & Basses (www.mayones.com ), Firma Muzyczna (www.firmamuzyczna.pl ), GBM Polska (www.gbmpolska.pl ), SoundTrade (www.soundtrade.pl ), Exar Electronix (www.exar.com.pl ), GMR (www.gmr.com.pl ), Nexus Guitars (www.nexus-guitars.com), Bassment (www.bassment.pl ), a także Maruszczyk Instruments (www.public-peace.de).

Imprezie towarzyszyły także koncerty - w czwartek zagrał Pink Freud, w niedzielę Krzysztof Ścierański z zespołem Krzak, a w sobotę Wojtek Pilichowski. Właśnie w sobotni wieczór na dużej scenie ArtBem odbył się niepowtarzalny jam session z udziałem Wojtka Pilichowskiego, Mietka Jureckiego, Michała Grotta, Darka Ziółki, Adriana Maruszczyka, Wojtka Miecznikowskiego, Bartka Wojciechowskiego, Sławka Semeniuka, Zbigniewa Wegehaupta, Wojtka Olszaka, Bartka Papierza oraz Radka Owczarza. Atmosfera była tak gorąca, że na scenie zapłonęła nawet gitara Mietka Jureckiego!

Na targach nie zabrakło także redakcji magazynów "Gitarzysta" oraz "Perkusista". Prezentowaliśmy swoje pisma i odpowiadaliśmy na pytania naszych Czytelników. Bardzo dziękujemy za wszystkie uwagi i serdecznie słowa, które padły pod naszym adresem. Do zobaczenia za rok na Bass Days!
GALERIA
Jackson RR5NAT
Zaklęty krąg Cugowscy

Krzysztof Cugowski jest na polskiej rockowej scenie od zawsze, zaś jego dwaj synowie Piotr i Wojciech od prawie zawsze, ale po raz pierwszy wspólnie...Gramy dalej

8 /10
Atoma Dark Tranquillity

Giganci szwedzkiej sceny melodyjnego death metalu od blisko piętnastu lat nie splamili się słabym wydawnictwem.

Gramy dalej

9 /10
CETI ocena 9
Snakes of Eden
Gatunek: Heavy metal
Green Day ocena 8
Revolution Radio
Gatunek: Pop punk
Hunter ocena 3
NieWolnOść
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE

Amon Amarth - 07.12.2016 - Kraków

Cieszący się dużą popularnością w Polsce, Amon Amarth, w towarzystwie grupy Grand Magus, zagrali w krakowskim Klubie Kwadrat.

Gramy dalej
Anita Lipnicka - 06.12.2016 - Warszawa

Anita Lipnicka wróciła w wielkim stylu. W ramach jej trasy koncertowej, odwiedziła również stołeczny Klub Stodoła.

Gramy dalej
Daniel O’Sullivan. Muzyk nowej ery

Dziwna i niewypowiedziana magia roztacza się wokół wszystkich projektów muzycznych, w których dotąd uczestniczył Daniel O'Sullivan. To muzyk nowej ery, którego talent eksplodował na początku pierwszej... Gramy dalej

Kingston Wall i Petri Walli. Fińska progresja, której nie było

Zagramy w skojarzenia? Wypowiem dwa słowa, a wy następnie podacie kolejne, które będą do nich pasować. Finlandia i muzyka rockowa. Nightwish! Apocalyptica! Children of Bodom! Amorphis! Leningrad Cowboys!

...
Gramy dalej
Ufomammut - 7.11.2016 - Lipsk (Niemcy)

Ufomammut zamyka cykl koncertów związanych z ostatnim albumem "Ecate". Jeden z ostatnich na krótkiej europejskiej trasie odbył się w Lipsku.

Gramy dalej