Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Ludzie / Artykuły / Bass Days Poland 2008 - 20-23.11.2008 - Warszawa

Bass Days Poland 2008 - 20-23.11.2008 - Warszawa

W dniach 20-23 listopada zeszłego roku odbyła się kolejna edycja Bass Days Poland - święta niskich częstotliwości.

Bass Days to impreza, która odbywa się już w wielu miejscach na świecie, między innymi we Włoszech, Niemczech czy w Wielkiej Brytanii. Tym razem imprezę tę zorganizowano w Bemowskim Centrum Kultury ArtBem w Warszawie. Podczas czterodniowej imprezy dystrybutorom sprzętu muzycznego, artystom oraz zwiedzającym towarzyszyło jedno hasło: "Najwyższa jakość najniższych częstotliwości". Wybór lokalizacji był trafiony, ponieważ ArtBem oferuje dużą powierzchnię wystawienniczą, profesjonalne sale prób i dwie sale koncertowe. Wszystko to zapewniło uczestnikom basowego święta pełen komfort. Nad całością od strony organizacyjnej czuwał Lech Spaszewski, główny specjalista ds. animacji subkultur młodzieżowych w Bemowskim Centrum Kultury. Od strony artystycznej wspierał go znakomity basista Wojtek Pilichowski.

Jak podkreślali organizatorzy, Bass Days w Polsce dopiero się rozwija. "Jestem szczęśliwy, że uczestniczę w tworzeniu subkultury polskich basistów" - powiedział nam Lech Spaszewski. W trakcie pierwszych dwóch dni imprezy odbywały się warsztaty instrumentalne. Organizatorzy postanowili zaprosić na nie nie tylko młodych basistów, ale też ich kolegów z zespołów, czyli gitarzystów i perkusistów, dzięki czemu uczestnicy warsztatów mieli okazję uczyć się od szeregu cenionych muzyków. Pierwszego dnia warsztaty prowadzili: Wojtek Pilichowski (bas), Bartek Papierz (gitara), Radek Owczarz (perkusja) oraz Wojtek Olszak (klawisze). Drugiego dnia nad poziomem zajęć czuwali: Zbyszek Wegehaupt (kontrabas), Marek Raduli (gitara), Tomek Łosowski (perkusja) i Mietek Jurecki (bas).

Od soboty wystawcy prezentowali swoją ofertę sprzętową skierowaną właśnie do basistów. W tych dniach ArtBem od rana do nocy naprawdę rozbrzmiewał niskimi dźwiękami najwyższej jakości. Nie tylko można było posłuchać, jak grają muzycy zaproszeni przez firmy, ale też samemu spróbować wydobyć z instrumentów upragnione niskie dźwięki.

Bardzo atrakcyjnie prezentowało się stoisko firmy Audiostacja (www.audiostacja.pl ), na którym można było zobaczyć i wypróbować m.in. instrumenty marek Carvin, Sandberg oraz Epifani. Gitary basowe marki Sandberg prezentował sam Holger Stonjek. Nie zabrało także sopockiej firmy Box Electronics (www.box.com.pl ) prezentującej bogatą ofertę sprzętu nagłaśniającego. Na imprezę firma zaprosiła swojego endorsera, nastolatka Aleksa Mentsa z Ukrainy, który był objawieniem ubiegłorocznej edycji Bass Days. Na targach swoją obecność zaznaczyły także prężnie działające sklepy: Maczos Bass Shop (www.maczosbass.pl ), Riff (www.riff.net.pl ) oraz Rock’n’Roll (www.rnr.pl ). Na stoisku Konsbud-Audio (www.konsbud-audio.pl ) można było zapoznać się z bogatą ofertą produktów marki Markbass. Wśród wystawców znaleźli się także: Mayones Guitars & Basses (www.mayones.com ), Firma Muzyczna (www.firmamuzyczna.pl ), GBM Polska (www.gbmpolska.pl ), SoundTrade (www.soundtrade.pl ), Exar Electronix (www.exar.com.pl ), GMR (www.gmr.com.pl ), Nexus Guitars (www.nexus-guitars.com), Bassment (www.bassment.pl ), a także Maruszczyk Instruments (www.public-peace.de).

Imprezie towarzyszyły także koncerty - w czwartek zagrał Pink Freud, w niedzielę Krzysztof Ścierański z zespołem Krzak, a w sobotę Wojtek Pilichowski. Właśnie w sobotni wieczór na dużej scenie ArtBem odbył się niepowtarzalny jam session z udziałem Wojtka Pilichowskiego, Mietka Jureckiego, Michała Grotta, Darka Ziółki, Adriana Maruszczyka, Wojtka Miecznikowskiego, Bartka Wojciechowskiego, Sławka Semeniuka, Zbigniewa Wegehaupta, Wojtka Olszaka, Bartka Papierza oraz Radka Owczarza. Atmosfera była tak gorąca, że na scenie zapłonęła nawet gitara Mietka Jureckiego!

Na targach nie zabrakło także redakcji magazynów "Gitarzysta" oraz "Perkusista". Prezentowaliśmy swoje pisma i odpowiadaliśmy na pytania naszych Czytelników. Bardzo dziękujemy za wszystkie uwagi i serdecznie słowa, które padły pod naszym adresem. Do zobaczenia za rok na Bass Days!
GALERIA
Jackson RR5NAT
2005 YU55 Coma

Coma skacze na główkę: nie dość, że nagrała kolejną płytę, która dostarczy pożywkę hejterom, to jeszcze wprawia w konsternację fanów...Gramy dalej

6 /10
Let Me Feel Your Power Saxon

Album "Let Me Feel Your Power" to dziesiąte koncertowe wydawnictwo angielskiej legendy heavy metalu, grupy Saxon.

Gramy dalej

8 /10
Roman Kostrzewski. Głos z ciemności
Gatunek: Metal
World Gone Mad
Gatunek: Crossover
Suicide Squad: The Album
Gatunek: Soundtrack
Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE

The Cure - 20.10.2016 - Łódź

Po latach oczekiwania zespół The Cure przyjechał do Polski na halowy koncert, który odbył się w łódzkiej Atlas Arenie.

Gramy dalej
Delain, Evergrey - 20.10.2016 - Kraków

Holenderska gwiazda symfonicznego metalu, grupa Delain, wystąpiła wraz z Evergrey w krakowskim Kwadracie.

Gramy dalej
1One i Paul Gilbert - 16.10.2016 - Bochnia

W ramach cyklu Bochnia Rocks w Bochni wystąpił Paul Gilbert w towarzystwie zespołu 1One.

Gramy dalej
New Model Army - 15.10.2016 - Katowice

Brytyjska formacja New Model Army wystąpiła w katowickim Megaclubie.

Gramy dalej
Biffy Clyro

Simon Neil opowiada o eksperymentach i zupełnie nowym procesie twórczym, który towarzyszył muzykom w studio w trakcie pracy nad płytą "Ellipsis".

Gramy dalej