Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Ludzie / Artykuły / Męskie Granie 2014 (Behemoth, Artur Rojek...) - 12.07.2014 - Kraków

Męskie Granie 2014 (Behemoth, Artur Rojek...) - 12.07.2014 - Kraków

Dzień po wiekopomnym wydarzeniu, na którym starannie wyselekcjonowana grupa fotografów dokonywała cudów, by zrobić zdjęcia od frontu stojąc z boku sceny pod absurdalnym kątem, postanowiłam zmówić litanię do Św. Pierdzisława - patrona fotografów i spróbować szczęścia na koncercie Behemoth.

Lokalizacja tegoż była, co najmniej kuriozalna, bo padło na ogrody powstałe przy dawnym klasztorze Karmelitów Bosych, 50 metrów do Wawelu, gdzie tłumy wycieczek ciągną zobaczyć grób kojarzony z konkurencyjną kampanią piwowarską (tu jednak sponsorem był Żywiec).

Inny Pan o tym samym imieniu, w najczarniejszych snach nie mógł przypuszczać, że promowana przez niego demokracja oprócz wolnych świąt kościelnych i pozamykanych stoczni będzie miała jeszcze jedno dziecko, niekoniecznie przez wszystkich kochane. Gdyby podejrzewał, pewnie nadal z pokorą spawałby kadłuby statków. Niestety Matka Boska z klapy marynarki nie potrafi gadać, więc nie uprzedziła, że nastaną takie czasy, w których bez zbędnych ceregieli i pikiet, czołowi skandaliści którejś tam RP, wystąpią w mieście królów u boku Rojka, Brodki, Jamala i Budzyńskiego.

Przed wejściem bowiem, zaatakowała nas mocno oczekiwana grupa z transparentami, na których jednak stało jak byk: "KUPIĘ BILET", czyli pakowanie do plecaka części lemiesza, blaszanej miski i kija do baseballu okazało się zbędne.

Koncert sam w sobie był krótki lecz treściwy. Sześć numerów, pirotechnika i kilka innych efektów niekoniecznie kompatybilnych z setlistą.

Smok wawelski z podkulonym ogonem oddalił się w nieznanym kierunku. Szewczyk popełnił rytualne samobójstwo. Królowie na Wawelu obracali się w grobach w tempie wiertła udarowego. Koncert zapowiedział papież w przebraniu prezentera Trójki, Wanda, co nie chciała Niemca sapała pożądliwie na widok Nergala, diabeł spod Kościoła Mariackiego wziął sobie wolne. Oczywiście nie byłabym sobą gdybym nie ponarzekała: za krótko, zdecydowanie za krótko.

Setlista:
Blow Your Trumpets Gabriel
Ora Pro Nobis Lucifer
Ludzie Wschodu
Christians To The Lions
Chant For Ezxhaton 2000
O Father, O Satan, O Sun!

Tegoroczna edycja festiwalu Męskie Granie rozpoczęła się w Krakowie, następnie festiwal przenosi się do Poznania, Chorzowa, Warszawy, Wrocławia i Żywca. W ramach krakowskiego koncertu zagrali m.in. Artur Rojek, Jamal i Brodka.

Artur Rojek

Jamal

Brodka

zdjęcia i tekst: Romana Makówka

Post Pop Depression: Live At The Royal Albert Hall Iggy Pop

W marcu ubiegłego roku Iggy Pop przypomniał o sobie świetnym albumem "Post Pop Depression", nagranym z pomocą Josha Homme'a.

Gramy dalej

9 /10
Acoustic Simple Minds

Kim są Simple Minds wie chyba każdy, kto choć pobieżnie interesuje się popkulturą. Wprawdzie czasy świetności przypadające na przełom lat...Gramy dalej

8 /10
David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię
Gatunek: Rock
Furia ocena 9
Księżyc Milczy Luty
Gatunek: Black metal
In Flames ocena 8
Battles
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE

Metalowa Wigilia 2016 (Watain, Mayhem) - 17.12.2016 - Warszawa

Końcówka grudnia, tuż przed świętami, to tradycyjnie czas kolejnej odsłony Metalowej Wigilii. Bardzo chwalebna to tradycja.

Gramy dalej
Marco Mengoni - 20.12.2016 - Warszawa

Jeden z najpopularniejszych włoskich wokalistów ostatnich lat, Marco Mengoni, wystąpił w warszawskiej Stodole.

Gramy dalej
Eluveitie, Helroth - 18.12.2016 - Katowice

Szwajcarzy z folkmetalowego Eluveitie zagrali 18 grudnia w katowickim MegaClubie. Ich występ poprzedził m.in. pagan-folkowy Helroth.

Gramy dalej
Denis "Piggy" D’Amour - kult, inspiracje, Voivod, muzyka i gitara

Legenda metalu, założyciel i główny twórca kierunków muzycznych kultowego Voivod, Denis D’Amour, w dniu 26 sierpnia 2005 roku dał się pokonać rakowi okrężnicy.

Gramy dalej
Mikromusic Orkiestra - 08.12.2016 - Warszawa

Nowe aranżacje najbardziej znanych piosenek oraz nowy materiał przygotowany specjalnie na trasę koncertowa - w warszawskiej Stodole wystąpiła Mikromusic Orkiestra.

Gramy dalej