Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Ludzie / Artykuły / I Ogólnopolski Zlot Miłośników Folk Metalu - 19-20.07.2014 - Kraków

I Ogólnopolski Zlot Miłośników Folk Metalu - 19-20.07.2014 - Kraków

Raz na jakiś czas mam gwiazdkę, walentynki, dzień dziecka i noc kupały - 4w1. Jeśli jakimś cudem czytacie i jesteście w stanie przetrawić moje opisy do zdjęć, to od 3 lat zdążyliście się już przyzwyczaić do epickich wywodów na temat (nie)normalnego metalu który łużywa nie tylko typowych instrumentów takich jak gitara elektrycna, wincyj gitary łoraz perkusyja, ale tyż takie narzędzia czynu jak piszczołki, dudy czy sksypce hej!.

Roz na czos, zjezdza toto Panie do miasta królewskiego Krakowa, zamioto brodom i śpiwo tęsknie przygrywając se na geślach, hej!

19 i 20 lipca dzięki Dorianowi odbył się w Krakowie dwudniowy I Ogólnopolski Zlot Miłośników Folk Metalu, który o dziwo (brawa dla organizatora!) był zupełnie bezpłatny.

Wystąpili: Cronica (Folk Metal - Jaworzno), Kryvoda (Folk/Death Metal - Przemyśl), Diaboł Boruta (Folk/Metal - Rzeszów), Time Of Tales (Folk Metal - Mielec), Helroth (Pagan/Folk Metal, Ethno Metal - Warszawa), MorHanA (Folk Metal - Warszawa), Othalan (Folk Metal - Katowice). Od razu dodam, że nie udało mi się być na całym Zlocie (próby klonowania Makówki nie przyniosły jak dotąd spektakularnych rezultatów), a jako że od jakiegoś czasu maltretuję wszystkich na około Helrotem, to galerię zaczniemy od Nich.

Helroth

Cronica

Kryvoda

Diaboł Boruta

Time Of Tales

zdjęcia i tekst: Romana Makówka

Gemini Suite Jon Lord

Ktoś musiał być pierwszy. Więc to nie tak, że pstryknięto palcami i powstał "S&M" Metalliki albo "Moment of Glory" Scorpionsów, nie wspominając...Gramy dalej

5 /10
Nightmare Logic Power Trip

Southern Lord to label cieszący się ogromnym uznaniem i niemal każda nowa pozycja w katalogu amerykańskiej oficyny staje się kultowa.

Gramy dalej

7 /10
Return to Ommadawn
Gatunek: Progressive rock
Soen ocena 7
Lykaia
Gatunek: Progressive metal
Rapid Foray
Gatunek: Heavy metal
Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE

Rival Sons - 18.02.2017 - Warszawa

Czy Rival Sons to najlepszy zespół rockowy na świecie? Odpowiedź wydaje się oczywista...

Gramy dalej
Skunk Anansie - 20.02.2017 - Kraków

W ramach promocji albumu “Anarchytecture" do Polski zawitała formacja Skunk Anansie. Jednym z przystanków trasy był Kraków.

Gramy dalej
Apocalyptica - 17.02.2017 - Warszawa

Dwadzieścia lat (i kilka miesięcy) minęło od premiery debiutanckiego albumu Apocalyptica "Plays Metallica by Four Cellos". Warszawski koncert zespołu doskonale przypomniał te czasy.

Gramy dalej
Rod Stewart - 19.02.2017 - Kraków

Po ogromnym sukcesie ubiegłorocznego występu w Łodzi, Rod Stewart wrócił do Polski na dwa wyjątkowe koncerty. Pierwszy z nich odbył się 19 lutego w Krakowskiej Tauron Arenie.

Gramy dalej
Devin Townsend Project - 18.02.2017 - Kraków

18 lutego w krakowskim Kwadracie wystąpił Devin Townsend Project. W roli supportu zaprezentowała się norweska formacja Leprous oraz Amerykanie z Between The Buried And Me.

Gramy dalej