Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Ludzie / Artykuły / I Ogólnopolski Zlot Miłośników Folk Metalu - 19-20.07.2014 - Kraków

I Ogólnopolski Zlot Miłośników Folk Metalu - 19-20.07.2014 - Kraków

Raz na jakiś czas mam gwiazdkę, walentynki, dzień dziecka i noc kupały - 4w1. Jeśli jakimś cudem czytacie i jesteście w stanie przetrawić moje opisy do zdjęć, to od 3 lat zdążyliście się już przyzwyczaić do epickich wywodów na temat (nie)normalnego metalu który łużywa nie tylko typowych instrumentów takich jak gitara elektrycna, wincyj gitary łoraz perkusyja, ale tyż takie narzędzia czynu jak piszczołki, dudy czy sksypce hej!.

Roz na czos, zjezdza toto Panie do miasta królewskiego Krakowa, zamioto brodom i śpiwo tęsknie przygrywając se na geślach, hej!

19 i 20 lipca dzięki Dorianowi odbył się w Krakowie dwudniowy I Ogólnopolski Zlot Miłośników Folk Metalu, który o dziwo (brawa dla organizatora!) był zupełnie bezpłatny.

Wystąpili: Cronica (Folk Metal - Jaworzno), Kryvoda (Folk/Death Metal - Przemyśl), Diaboł Boruta (Folk/Metal - Rzeszów), Time Of Tales (Folk Metal - Mielec), Helroth (Pagan/Folk Metal, Ethno Metal - Warszawa), MorHanA (Folk Metal - Warszawa), Othalan (Folk Metal - Katowice). Od razu dodam, że nie udało mi się być na całym Zlocie (próby klonowania Makówki nie przyniosły jak dotąd spektakularnych rezultatów), a jako że od jakiegoś czasu maltretuję wszystkich na około Helrotem, to galerię zaczniemy od Nich.

Helroth

Cronica

Kryvoda

Diaboł Boruta

Time Of Tales

zdjęcia i tekst: Romana Makówka

Battles In Flames

Jak dotąd Szwedzi zaliczyli tylko dwie poważne wpadki w karierze, a ich największą wadą nie jest brak pomysłu na same kompozycje, co kwestia brzmienia....Gramy dalej

8 /10
Lou Reed. Zapiski z podziemia Howard Sounes

"Nie ma co wyjaśniać. Jestem tym, kim jestem. Wszystko jest tym, czym jest i pierdolcie się." Tak Lou Reed skomentował pomysł napisania autobiografii....Gramy dalej

8 /10
Fabryka ocena 6
Sierpień
Gatunek: Rock
Sixx:A.M. ocena 7
Prayers for the Blessed (vol. 2)
Gatunek: Hard rock
Vader ocena 7
The Empire
Gatunek: Death metal
Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE

Metalowa Wigilia 2016 (Watain, Mayhem) - 17.12.2016 - Warszawa

Końcówka grudnia, tuż przed świętami, to tradycyjnie czas kolejnej odsłony Metalowej Wigilii. Bardzo chwalebna to tradycja.

Gramy dalej
Marco Mengoni - 20.12.2016 - Warszawa

Jeden z najpopularniejszych włoskich wokalistów ostatnich lat, Marco Mengoni, wystąpił w warszawskiej Stodole.

Gramy dalej
Eluveitie, Helroth - 18.12.2016 - Katowice

Szwajcarzy z folkmetalowego Eluveitie zagrali 18 grudnia w katowickim MegaClubie. Ich występ poprzedził m.in. pagan-folkowy Helroth.

Gramy dalej
Denis "Piggy" D’Amour - kult, inspiracje, Voivod, muzyka i gitara

Legenda metalu, założyciel i główny twórca kierunków muzycznych kultowego Voivod, Denis D’Amour, w dniu 26 sierpnia 2005 roku dał się pokonać rakowi okrężnicy.

Gramy dalej
Mikromusic Orkiestra - 08.12.2016 - Warszawa

Nowe aranżacje najbardziej znanych piosenek oraz nowy materiał przygotowany specjalnie na trasę koncertowa - w warszawskiej Stodole wystąpiła Mikromusic Orkiestra.

Gramy dalej