Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Ludzie / Artykuły / I Ogólnopolski Zlot Miłośników Folk Metalu - 19-20.07.2014 - Kraków

I Ogólnopolski Zlot Miłośników Folk Metalu - 19-20.07.2014 - Kraków

Raz na jakiś czas mam gwiazdkę, walentynki, dzień dziecka i noc kupały - 4w1. Jeśli jakimś cudem czytacie i jesteście w stanie przetrawić moje opisy do zdjęć, to od 3 lat zdążyliście się już przyzwyczaić do epickich wywodów na temat (nie)normalnego metalu który łużywa nie tylko typowych instrumentów takich jak gitara elektrycna, wincyj gitary łoraz perkusyja, ale tyż takie narzędzia czynu jak piszczołki, dudy czy sksypce hej!.

Roz na czos, zjezdza toto Panie do miasta królewskiego Krakowa, zamioto brodom i śpiwo tęsknie przygrywając se na geślach, hej!

19 i 20 lipca dzięki Dorianowi odbył się w Krakowie dwudniowy I Ogólnopolski Zlot Miłośników Folk Metalu, który o dziwo (brawa dla organizatora!) był zupełnie bezpłatny.

Wystąpili: Cronica (Folk Metal - Jaworzno), Kryvoda (Folk/Death Metal - Przemyśl), Diaboł Boruta (Folk/Metal - Rzeszów), Time Of Tales (Folk Metal - Mielec), Helroth (Pagan/Folk Metal, Ethno Metal - Warszawa), MorHanA (Folk Metal - Warszawa), Othalan (Folk Metal - Katowice). Od razu dodam, że nie udało mi się być na całym Zlocie (próby klonowania Makówki nie przyniosły jak dotąd spektakularnych rezultatów), a jako że od jakiegoś czasu maltretuję wszystkich na około Helrotem, to galerię zaczniemy od Nich.

Helroth

Cronica

Kryvoda

Diaboł Boruta

Time Of Tales

zdjęcia i tekst: Romana Makówka

Zaklęty krąg Cugowscy

Krzysztof Cugowski jest na polskiej rockowej scenie od zawsze, zaś jego dwaj synowie Piotr i Wojciech od prawie zawsze, ale po raz pierwszy wspólnie...Gramy dalej

8 /10
Atoma Dark Tranquillity

Giganci szwedzkiej sceny melodyjnego death metalu od blisko piętnastu lat nie splamili się słabym wydawnictwem.

Gramy dalej

9 /10
CETI ocena 9
Snakes of Eden
Gatunek: Heavy metal
Green Day ocena 8
Revolution Radio
Gatunek: Pop punk
Hunter ocena 3
NieWolnOść
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE

Amon Amarth - 07.12.2016 - Kraków

Cieszący się dużą popularnością w Polsce, Amon Amarth, w towarzystwie grupy Grand Magus, zagrali w krakowskim Klubie Kwadrat.

Gramy dalej
Anita Lipnicka - 06.12.2016 - Warszawa

Anita Lipnicka wróciła w wielkim stylu. W ramach jej trasy koncertowej, odwiedziła również stołeczny Klub Stodoła.

Gramy dalej
Daniel O’Sullivan. Muzyk nowej ery

Dziwna i niewypowiedziana magia roztacza się wokół wszystkich projektów muzycznych, w których dotąd uczestniczył Daniel O'Sullivan. To muzyk nowej ery, którego talent eksplodował na początku pierwszej... Gramy dalej

Kingston Wall i Petri Walli. Fińska progresja, której nie było

Zagramy w skojarzenia? Wypowiem dwa słowa, a wy następnie podacie kolejne, które będą do nich pasować. Finlandia i muzyka rockowa. Nightwish! Apocalyptica! Children of Bodom! Amorphis! Leningrad Cowboys!

...
Gramy dalej
Ufomammut - 7.11.2016 - Lipsk (Niemcy)

Ufomammut zamyka cykl koncertów związanych z ostatnim albumem "Ecate". Jeden z ostatnich na krótkiej europejskiej trasie odbył się w Lipsku.

Gramy dalej