Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Ludzie / Wywiady
WYWIADY

Victor Czura (Satyrblues)

Absolwent PSM im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu oraz Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Ukończył studia artystyczne na Uniwersytecie w Lublinie na wydziale grafiki.

2017-10-10 Gramy dalej

Al Di Meola

O koncertach i życiu w trasie rozmawiamy z Alem Di Meolą.

2017-10-05 Gramy dalej

Glenn Hughes (Black Country Communion)

"Afterglow", przedostatni album supergrupy Black Country Communion miał być ostatnim, mówiono też o zakończeniu działalności zarówno wydawniczej, jak i koncertowej. Tak się nie stało.

2017-10-03 Gramy dalej

Piotr Truchel (Absyntia, Pete True)

Zespół Absyntia zapowiada nowy, mocniejszy album wyreżyserowanym przez Yacha Paszkiewicza klipem do utworu "Czerwień", niemal w tym samym czasie uszy słuchaczy podbija rewelacyjny, akustyczny "Winter" - ostatni singiel z płyty "Hell Flower" projektu Pete True.

2017-09-27 Gramy dalej

Piotr Lekki

Od marzyciela i fana ciężkiego rocka, do gitarzysty i producenta muzycznego, który wyprodukował album nominowany do Fryderyka. Mr. Lekki może dzisiaj powiedzieć, że warto wierzyć we własne marzenia.

2017-09-20 Gramy dalej

Brad Paisley

Lubiany na całym świecie gitarzysta country powrócił na festiwal Country To Country przed wydaniem swojej nowej płyty. Zbadaliśmy co słychać w Świecie Paisleya, eksplorując przy okazji temat jego nowego, sygnowanego Tele…

2017-09-14 Gramy dalej

Artur Jagódka (After Laughter)

Pod egidą jednej z najbardziej zasłużonych polskich oficyn, ukazała się w tym roku bodaj najciekawsza krajowa pozycja z gatunku hardcore/punk. Po kilkuletniej przerwie, śląsko-małopolska formacja After Laughter przypomniała o sobie albumem "Quest for Sanity".

2017-09-12 Gramy dalej

Geezer Butler (Black Sabbath)

To właśnie za jego sprawą powstały utwory takie jak "N.I.B." czy "God Is Dead?". Terry "Geezer" Butler już od prawie 50 lat z mniejszymi lub większymi przerwami czaruje cztery struny i pisze teksty w Black Sabbath.

2017-09-07 Gramy dalej

Tomek Bielejewski (Nothing Personal)

Zielona Góra nie zaznaczyła szczególnie swojej obecności na muzycznej mapie Polski. Sytuację próbują odmienić panowie z Nothing Personal, którzy serwują słuchaczom dawkę dźwięków z pograniczna wszystkiego co w hardcorze post, melodic i emo.

2017-09-05 Gramy dalej

Eric Johnson

O muzyce instrumentalnej rozmawiamy z Erikiem Johnsonem.

2017-08-29 Gramy dalej
<< PoczątekPoprzednia 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 Następna Ostatnie >>
Desire Hurts

Mój ulubiony duet wydał kolejną, wielką płytę. Inną niż do tej pory, utrzymaną w konwencji, która przynajmniej na razie kompletnie mi do Hurts...Gramy dalej

7 /10
Plays Lebowski Lebowski

To była bomba. Ich poprzedni i debiutancki zarazem krążek, "Cinematic" zachwycił krytykę, ale przede wszystkim publiczność gustującą w art-rocku...Gramy dalej

7 /10
Fractured
Gatunek: Progressive rock
BCCIV
Gatunek: Hard rock
Medusa
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
Satyricon - 14.10.2017 - Kraków

W ramach trasy koncertowej promującej najnowszy album "Deep Calleth upon Deep", w krakowskim Kwadracie wystąpił Satyricon. W roli supportu zaprezentowały się formacje Suicidal Angels i Fight the Fight.

Gramy dalej
Chris Cornell (1964 - 2017)

Nie ma żadnych wątpliwości, że podczas odczytywania długiej listy rockowych sław, które odmieniły historię muzyki, usłyszymy nazwisko ‘Cornell’, a jego twórczość będzie pięknym świadectwem jego wielkości.

Gramy dalej
Bochnia Rocks: Bumblefoot, P i S - 29.09.2017 - Bochnia

W ramach tegorocznej edycji Bochnia Rocks w Kinie Regis wystąpili znakomity gitarzysta Ron "Bumblefoot" Thal oraz duet gitarowo-wokalny PiS - Piotr Lekki i Robert "Sierściu" Mastalerz.

Gramy dalej
Me And That Man - 23.09.2017 - Katowice

W ramach trasy koncertowej promującej album "Songs of  Love and Death", w katowickiej Fabryce Porcelany wystąpił zespół Me And That Man założony przez Nergala i Johna Portera.

Gramy dalej
Zobacz wszystkie