Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Ludzie / Wywiady

WYWIADY

Marta Zalewska

Pochodzi z muzykalnej rodziny, zaczynała od skrzypiec. Później była gitara basowa, kontrabas, gitara elektryczna, altówka, mandolina, wreszcie fortepian, co nie przeszkodziło jej w międzyczasie zostać znakomitą wokalistką.

2016-09-19 Gramy dalej

Janusz Yanina Iwański

"Kręci się" to nowa płyta formacji Yanina 4Gramy - z liderem zespołu rozmawiamy o tworzeniu piosenek, nagrywaniu według zasad starej szkoły i różnicy między sztuką a chałturą.

2016-09-14 Gramy dalej

Joe Bonamassa

Oddał już należny szacunek wielu amerykańskim ikonom bluesa. Howlin’ Wolf, Muddy Waters, BB King, Albert i Freddie King - wszyscy oni zostali uhonorowani.

2016-09-13 Gramy dalej

Jan Borysewicz

O najnowszej płycie Lady Pank "Miłość i władza" rozmawiamy z Janem Borysewiczem.

2016-09-07 Gramy dalej

Mike Kroeger (Nickelback)

Już 21 września na warszawskim Torwarze wystąpi grupa Nickelback. Z tej okazji porozmawialiśmy z Mikiem Kroegerem - basistą zespołu.

2016-09-01 Gramy dalej

Jan Niedźwiecki (Queen Symfonicznie)

Z okazji nadchodzącej trasy Queen Symfonicznie zamieniliśmy słowo z dyrektorem artystycznym i kontrabasistą projektu, Janem Niedźwieckim.

2016-08-31 Gramy dalej

Mateusz Szulborski (Black Mad Lice)

Niektóre młode zespoły potrzebują czasu, ogłady i nabrania wiatru w żagle. Jednak Black Mad Lice brakuje jedynie trasy u boku dużego zespołu, gdyż drugi pełny materiał płockiej formacji powinien przypaść do gustu nawet najbardziej wybrednym zwolennikom gatunku. Rozmawiamy z gitarzystą Mateuszem Szulborskim.

2016-08-29 Gramy dalej

Shirley Manson (Garbage)

Nawiązując w banalny sposób do twórczości formacji Garbage, ten dzień musiał być radosny dla Shirley Manson, bo praktycznie przez cały czas padał deszcz. W trakcie mojej rozmowy okazało się jednak, że artystka już jakiś czas temu osiągnęła stan ducha, o którym 20 lat temu mogła tylko pomarzyć…

2016-08-26 Gramy dalej

Piotr Luczyk (Kat)

O Metallice oraz przyszłości Kata rozmawialiśmy z Piotrem Luczykiem.

2016-08-24 Gramy dalej

Michael Gira (Swans)

To już jest koniec Swans, jakie znamy. W połowie czerwca na rynku ukazała się ostatnia płyta w obecnym składzie zespołu, który w 2010 roku wrócił po kilkunastu latach milczenia i w ciągu kilku kolejnych wydał cztery potężne dzieła, które fani eksperymentalnego rocka będą wspominać przez następne dekady.

2016-08-22 Gramy dalej
<< PoczątekPoprzednia 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 Następna Ostatnie >>
The Devil Strikes Again Rage

Giganci niemieckiego heavy powracają z nowym krążkiem, w mocno odświeżonym składzie.

Gramy dalej

8 /10
Oneiric Big Jesus

Niezwykle konsekwentny i spójny kolaż gatunków zaserwowała czwórka muzyków z Atlanty podpisująca się nazwą Big Jesus. Przy okazji zabrała...Gramy dalej

5 /10
Divine Touch
Gatunek: Melodic death metal
Intruder
Gatunek: New wave
Against the Grain
Gatunek: Southern rock
Zobacz wszystkie
Gojira: Joe Duplantier opowiada o Magmie

Przy okazji premiery albumu Magma, Joe Duplantier zdradził nam ile krwi, potu i łez wylano w trakcie powstawania nowej płyty…

Gramy dalej
Kings Of Leon - 08.09.2016 - Kraków

Kings Of Leon wrócili do Polski, by zagrać dla publiczności zgromadzonej w krakowskiej TAURON Arenie, chwilę przed ogłoszeniem swoich planów związanych z nowym albumem.

Gramy dalej
Kielce ROCKują - 2-4.09.2016 - Kielce

W dniach 2-4 września w Kielcach odbył się festiwal Kielce ROCKują. Była to już czwarta edycja tej imprezy.

Gramy dalej
Capital Of Rock (Rammstein, Limp Bizkit...) - 27.08.2016 - Wrocław

Rammstein, Limp Bizkit, Gojira (po odwołaniu w ostatniej chwili Bullet For My Valentine), Red i OCN - oto skład festiwalu Capital Of Rock, który odbył się w ten weekend we Wrocławiu.

Gramy dalej
Zobacz wszystkie