Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Ludzie / Wywiady
WYWIADY

Scott Gorham i Damon Johnson (Black Star Riders)

Scott Gorham i Damon Johnson dzielą się swoimi refleksjami na temat węży, kokainowych czasów i rozwalonych rzepek...

2017-08-16 Gramy dalej

Steve Morse

Z gitarzystą Deep Purple rozmawiamy o ostatniej trasie koncertowej zespołu, nowej płycie, jego doświadczeniach w licznych projektach i sygnaturach Music Mana.

2017-08-08 Gramy dalej

Tomasz Barszcz (Summer Dying Loud)

Rynek polskich festiwali niestety nie oferuje zbyt wielu imprez o typowo metalowym zabarwieniu. Poza małymi eventami pokroju Niech Cisza Milczy czy Metal Mine Festiwal, a od niedawna Materia Fest, liczące się festy można policzyć na palcach jednej ręki.

2017-08-01 Gramy dalej

Charlie Burchill (Simple Minds)

Nasz gość - najbardziej znany z grupy Simple Minds - jest gitarzystą i kompozytorem o szkockim rodowodzie, a jego muzyczna kariera sięga korzeniami lat siedemdziesiątych.

2017-07-25 Gramy dalej

Marcus Miller

Kompozytor, aranżer, producent, multiinstrumentalista grający m.in. na instrumentach klawiszowych, czy klarnecie basowym, szerokiej publiczności znany przede wszystkim jako jeden z najlepszych basistów świata, rozpoznawalny od pierwszych dźwięków dzięki perfekcyjnej technice klangu i brzmieniu, którym oczarował tysiące naśladowców.

2017-07-18 Gramy dalej

Robert Węgrzyn (Ciryam)

Niegdyś utożsamiani ze sceną gotycką. Dziś grają przebojowy pop rock z elementami rocka i metalu progresywnego. Rodem z Krosna, grupa Ciryam pod dowództwem Roberta Węgrzyna.

2017-07-11 Gramy dalej

Arek Lerch (So Slow)

So Slow powoli wyrasta na jeden z filarów polskiego alternatywnego hałasu. Poprzedni album "Nomads" zebrał hurraoptymistyczne recenzje od punkowych fanzinów po duże rockowo metalowe magazyny i blogosferę.

2017-07-06 Gramy dalej

Paweł Daniewski (Maigra)

Po niemal dekadzie milczenia, Maigra przypomina o sobie nowym materiałem. O "Encrypted“ rozmawiamy z Pawłem Daniewskim - gitarzystą i mózgiem przedsięwzięcia.

2017-07-03 Gramy dalej

Monte Pittman

Ten gitarzysta grający z artystami takimi jak Prong, Adam Lambert czy Karmin jest rozchwytywanym muzykiem sesyjnym w rejonie Los Angeles, mającym na koncie także 6 albumów solowych.

2017-06-27 Gramy dalej

Sławomir Załeński (Manchester)

Z gitarzystą, kompozytorem i założycielem zespołu Manchester rozmawiamy z okazji wydania nowej płyty zespołu -"Niezatapialny" - która ukazała się nakładem Hard Rock Pub Pamela Records.

2017-06-20 Gramy dalej
<< PoczątekPoprzednia 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 Następna Ostatnie >>
Colossus Triggerfinger

Powiadają, że lepsze jest wrogiem dobrego. Są momenty, gdy właśnie tak myślę o najnowszym albumie Triggerfinger.

Gramy dalej

7 /10
Wall of Sound Marty Friedman

Marty Friedman będzie już zawsze kojarzony z Megadeth, ale życie po tej kapeli też istnieje, czego dowodzi choćby tegoroczny album amerykańskiego...Gramy dalej

9 /10
Live at Carnegie Hall - An Acoustic Evening
Gatunek: Blues rock
How Did We Get So Dark?
Gatunek: Rock
Existential Gravity
Gatunek: Progressive metal
Zobacz wszystkie
Rival Sons - 14.08.2017 - Wrocław

Minęło ledwie pół roku od ostatniego występu Rival Sons w Polsce, a Amerykanie wrócili do nas, tym razem na dwa koncerty.

Gramy dalej
Hard Kicking Fest - 10.08.2017 - Warszawa

Nazywanie koncertu trzech kapel festiwalem, to lekkie przegięcie, choć z drugiej strony tak fenomenalnej frekwencji mogliby pozazdrościć organizatorzy wielu imprez odbywających się w tym terminie.

Gramy dalej
The Dillinger Escape Plan - 10.08.2017 - Kraków

Zapraszamy do galerii z koncertu The Dillinger Escape Plan, który odbył się w krakowskim klubie Kwadrat. W roli supportów wystąpiły formacje God Mother i The Number Twelve Looks Like You.

Gramy dalej
Anders Nystrom (Katatonia)

Od czasu skromnego, deathmetalowego debiutu, we wczesnych latach 90, szwedzka grupa Katatonia urosła do rangi jednego z najważniejszych graczy na europejskiej scenie ciężkiego grania.

Gramy dalej
Zobacz wszystkie