Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Ludzie / Wywiady / Mariusz "Demon" Dzwonek (Frontside) [cykl 5 pytań do...]

Mariusz "Demon" Dzwonek (Frontside) [cykl 5 pytań do...]

Tym razem wstęp będzie krótki. Muzyk, gitarzysta i perkusista, współwłaściciel studia Rock'n'Roll Tattoo & Piercing. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Laureat fonograficznego Fryderyka w kategorii Album Roku Heavy Metal 2003. Fajny, przystojny facet i dobrze gada... i chyba nikomu nie trzeba go przedstawiać.

Kim jesteś?

Mężczyzną po przejściach. Grajek w kapeli Frontside, tak zwany fizyczny... od lat próbujący krzewić kulturę metalowo-core'ową na polskiej ziemi.

Za 20 lat Twoje teksty i wiersze znajdą się w kanonie lektur szkolnych?

Z pewnością tam nie trafią. Wierszy nie piszę, a moje teksty dla niektórych to pokaz grafomanii, więc taki scenariusz nie padnie moim udziałem. Chyba, że w kategorii... uparty drań pisał i się nie poddawał, aż mu się udało to publikować - dla chcącego nic trudnego. A może ktoś zauważy wreszcie, że to słowa ku pokrzepieniu serc?

Gdybyś miał nieograniczony budżet jaką gitarę byś kupił?

Trochę "wioseł" już mam. Nie jest to jakiś specjalny mój fetysz (śmiech). Mam inne, znacznie ciekawsze. Brakuje mi Gibsona i to jedyna rzecz nad którą bym się nie zastanawiał mając budżet nieograniczony. Bez wahania mógłbym wtedy powiększyć garderobę o kilka sztuk.

Gdybyś mógł cofnąć czas co zrobiłabyś inaczej?

Jenna Jameson nie zakończyłaby kariery w branży porno - na to bym drugi raz się nie zgodził. Gwiazda Śmierci by nigdy nie powstała, a Metallica nie skończyłaby się na "Kill'Em All". Zostałbym Mistrzem Świata w strzelaniu z łuku do celu!

Na jakim sprzęcie grasz obecnie?

Playstation 3 (śmiech) Z niecierpliwością czekam na PS4.

rozmawiała Romana Makówka