Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Ludzie / Wywiady / James Michael (Sixx:A.M.)

James Michael (Sixx:A.M.)

W ramach Power Festivalu, Sixx:A.M. po raz pierwszy zagra koncert w Polsce. Wokalista James Michael opowiedział nam m.in. o pracy nad najnowszym albumem zespołu.

Co było waszym głównym celem przy nagraniach "Prayers for the Damned Vol.1"?

Wiedzieliśmy o tym, że na trasie promującej nowy album sporo będziemy koncertować. Zwłaszcza na festiwalach, gdzie wśród publiczności mogą znaleźć się osoby niezaznajomione z naszym repertuarem, więc ważne dla nas było to, by nowy album stanowił o naszym stylu i był punktem wyjścia dla tych, którzy nas nie znają. Nie bez powodu w sesjach nagraniowych wzięli udział nasi muzycy koncertowi. Zależało nam na odwzorowaniu brzmienia zespołu z występów na żywo. Jeżeli ludziom spodoba się to, co usłyszą na koncercie, mogą później zagłębić się w reszcie naszej twórczości.

"Prayers for the Damned Vol.1" to album wielościeżkowy. Jak odtworzycie to brzmienie na koncertach?

Chyba każdy zespół główkuje, jak dobrze odtworzyć brzmienie z płyty na żywo. W takich sytuacjach muzykalność zostaje poddawana próbie. Na szczęście nie mamy z tym większych problemów, wyzwań też się nie boimy, więc gra w zespole to czysta przyjemność.

Jak dużo materiału zebraliście?

Zebraliśmy tak dużo materiału, że nagraliśmy album dwupłytowy, a konkretnie 28 utworów. Cały proces związany z komponowaniem i nagraniami trwał dziewięć miesięcy. Rozpoczęliśmy w maju zeszłego roku, a jesienią pracowaliśmy w studio.

Dlaczego nie zdecydowaliście się na wydawnictwo dwupłytowe, tylko podzieliliście materiał na dwa osobne albumy?

Dobrze, że o to pytasz. Od początku wiedzieliśmy, że wydanie dwupłytowe nie wchodzi w grę. Doszliśmy do wniosku, że będzie to zbyt wiele na jeden raz dla słuchacza. Chodziło o to, by nie było przesytu. W przyszłym roku ukaże się "Prayers for the Damned Vol. 2".

Za co tym razem byłeś odpowiedzialny w studio?

Poza śpiewem, byłem odpowiedzialny za produkcję i miks oraz jestem jednym z autorów tekstów piosenek. Zawsze jestem bardzo zaangażowany w pracę nad muzyką Sixx:A.M.

Wasze utwory różnią się od siebie, co sprawia, że albumy Sixx:A.M. są eklektyczne. Co skłania was do tworzenia tak różnorodnej brzmieniowo muzyki?

Każdy z nas ma pasję do tworzenia dramatycznej i teatralnej muzyki. Przy komponowaniu przekraczanie granic jest dla nas normalne, więc tworzenie różnorodnych albumów, zabierających słuchacza w podróż zarówno muzyczną, jak i liryczną jest naturalną koleją rzeczy.

Co jest waszą największą siłą?

Nasza największa siła tkwi w naszych utworach, które poruszają słuchacza i pozostają w nim na długo. To dzięki temu jesteśmy silnie związani z naszymi fanami.

Niedługo po raz pierwszy wystąpicie w Polsce, na Power Festivalu.

Jesteśmy podekscytowani że dołączyliśmy do tak wielkich muzyków w składzie tego festiwalu. Nie możemy doczekać się aż zagramy w Polsce!

Rozmawiał: Wojciech Margula

Out of the Voiceless Grave The Lurking Fear

Dokładnie taki death metal lubię. Szybki, surowy, bez technicznych wygibasów i zbędnych ceregieli.

Gramy dalej

7 /10
Respekt Korpus

W latach osiemdziesiątych Korpus to była pierwsza liga i znacząca nazwa. Wojowali na scenie obok TSA, KATa i Turbo, będąc zarazem jednym z symboli...Gramy dalej

7 /10
Wolves
Gatunek: Punk
Power of Peace
Gatunek: Funk
Heatwave
Gatunek: Hardcore
Zobacz wszystkie