Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Magazyn / Archiwum

Magazyn

Lipiec 2017

Brad PaisleyLubiany na całym świecie gitarzysta country powrócił na festiwal Country To Country przed wydaniem swojej nowej płyty. Zbadaliśmy co słychać w Świecie Paisleya, eksplorując przy okazji temat jego nowego, sygnowanego Tele…

strona 24

Piotr LekkiOd marzyciela i fana ciężkiego rocka, do gitarzysty i producenta muzycznego, który wyprodukował album nominowany do Fryderyka. Mr. Lekki może dzisiaj powiedzieć, że warto wierzyć we własne marzenia.

strona 34

Piotr TruchelZespół Absyntia zapowiada nowy, mocniejszy album, a niemal w tym samym czasie uszy słuchaczy podbija "Winter" - ostatni singiel z płyty "Hell Flower" projektu Peter True. Gitarzysta Piotr Truchel stojący za obiema formacjami i dodatkowo prowadzący własną szkołę muzyczną ma - jak słychać - pełne ręce roboty.

strona 42
Marcin Pendowski w Basiście


...a poza tym m.in.: Ibanez BTB746, Laney Nexus SLS
26 dodatkowych stron

Alvarez MGA70 E i AF30 CEFirma Alvarez założona została w 1965 roku przez dystrybutora instrumentów muzycznych St. Louis Music, od kilku dekad działającego już na rynku, jednak historia marki związana jest nieodłącznie z legendarnym japońskim lutnikiem, Kazuhiro Yairim

strona 60

Charvel Pro-Mod San Dimas Style 2 HH M AshCharvel to marka należąca do koncernu Fender i związana z nim właściwie od początku swego istnienia, kiedy to Wayne Charvel w połowie lat 70. XX w. zaczął naprawiać i przerabiać gitary Fendera na życzenie ich właścicieli szukających nowych brzmień.

 

strona 64

Ibanez RGAIX7U ABS Iron LabelSeria Iron Label wywodzi się z wyjątkowo popularnej, istniejącej już na rynku 30 lat linii RG. Producent intensywnie rozwija tę gałąź produktów, a w jej skład wchodzi coraz więcej ciekawych instrumentów przeznaczonych do cięższych brzmień.

strona 68

 

 

Czerwiec 2017

Steve MorseZ gitarzystą Deep Purple rozmawiamy o ostatniej trasie koncertowej zespołu, nowej płycie, jego doświadczeniach w licznych projektach i sygnaturach Music Mana.

strona 26

Leszek Winder"Wolna, żywa muzyka", badanie własnych możliwości, wsłuchiwanie się w to co mi w duszy gra. Oto muzyczna filozofia tego wspaniałego gitarzysty. Twórca formacji Czarny Pies opowiada o zespole i płycie koncertowej.

strona 36

Anders NystromOd czasu skromnego, deathmetalowego debiutu, we wczesnych latach 90, szwedzka grupa Katatonia urosła do rangi jednego z najważniejszych graczy na europejskiej scenie ciężkiego grania. Rozmawiamy z gitarzystą grupy, Andersem Nystromem.

strona 42
Geezer Butler w Basiście


...a poza tym m.in.: Vintage VJ74 NAT, EBS Magni 50
26 dodatkowych stron

Epiphone Les Paul ES ProNajbardziej rozpoznawalne gitary elektryczne marki Epiphone to Les Paul i modele typu półpudło, czerpiące z tradycji Gibsonów typu ES. Instrumentem, który łączy te dwie specyfiki jest Les Paul typu semi-hollow.

strona 66

Ibanez JEM77WDP CNLOstatnio pojawiły się bardzo ciekawe, limitowane serie gitar Ibanez Prestige Dealer przygotowane specjalnie i dostępne tylko u wybranych dealerów japońskiej marki. Testujemy instrument z takiej ekskluzywnej kolekcji - Ibanez RG3777DX w kolorze Laser Blue.

 

strona 70

Music Man Axis Super Sport Limited Edition Starry NightOd czasów powołania marki, instrumenty Music Man charakteryzowały różnorodne innowacje wytyczające kierunki rozwoju w branży. Tak było m.in. w przypadku gitary Axis, której protoplastą był instrument sygnowany przez Eddiego Van Halena.

strona 74

 

 

Maj 2017

Allan HoldsworthAllan Holdsworth był artystą, a właściwie Artystą wśród artystów. Nie sposób przecenić jego twórczości. Stworzył swój, odmienny, bardzo osobisty muzyczny świat dźwięków, do którego zabierał słuchacza w daleką podróż, do zupełnie innej galaktyki.

strona 28

Mike OldfieldKiedy świat Mike’a rozpadł się w roku 2012, wybawieniem okazał się być nowy album, który nawiązał do twórczości Artysty z lat 70. "To stara jak świat historia - mówi twórca ‘Return To Ommadawn’ - "Z bólu rodzi się piękno".

strona 42

Przemysł muzycznyPrzemysł muzyczny to bardzo skomplikowana machina, której zrozumienie wymaga wiele czasu i energii. Choć w naszym kraju branża muzyczna dopiero się rozwija i cały mechanizm jest przez to prostszy niż na Zachodzie, to warto zapoznać się z informacjami na temat jego funkcjonowania.

strona 50
Marcus Miller w Basiście


...a poza tym m.in.: Ibanez GSR206, Gallien Krueger MB150S-112 III, D’Addario FlexSteels...
26 dodatkowych stron

Gretsch G5420T Electromatic Hollow BodyOstatnie dekady i coraz większa różnorodność na rynku instrumentów muzycznych powodują, że gitary z głębokim pudłem wracają do łask, czego przykładem jest przedstawiony model z serii Electromatic.

strona 66

Ibanez JEM77WDP CNLDo naszego testu dotarła najnowsza, wchodząca w skład serii Premium, tegoroczna sygnatura Steve Vaia, JEM77WDP, po raz kolejny zaskakująca swoim wyglądem oraz oryginalnymi elementami wykończenia i osprzętu.

 

strona 70

Music Man ValentineValentine może się kojarzyć z Walentynkami, jednak powodem nazwania gitary w taki sposób jest postać gitarzysty zespołu Maroon 5, James Valentine, który przyczynił się do powstania tego instrumentu.

strona 74

 

   

Kwiecień 2017

Joe SatrianiTrzy dekady po wydaniu, album "Surfing With The Alien" nadal pozostaje znanym i cenionym kamieniem milowym muzyki gitarowej. Spotykamy się z Satchem, aby porozmawiać o powstaniu dzieła, którego popularność jest odwrotnie proporcjonalna do symbolicznych kosztów jego nagrania…

strona 28

Eric GalesZ bluesowym fenomenem prosto z Memphis rozmawiamy o nowej płycie, trzymaniu się z dala od kłopotów, spełnionych marzeniach i ulubionych kawałkach Hendrixa...

strona 36

St. VincentIkona art-rocka i projektantka najbardziej niezwykłego modelu Music Mana w całej kolekcji kalifornijskiej marki - znana też jako Annie Clark - podbija serca fanów na całym świecie oryginalną mieszanką popu, indie, poezji śpiewanej oraz elektroniki...

strona 44
Alan Wykpisz w Basiście


...a poza tym m.in.: Ibanez BTB1806, Sire Marcus Miller V7 Alder 5 TS...
26 dodatkowych stron

LTD BK-600Tym razem mamy okazję zaprezentować gitarę LTD BK-600, która jest sygnowana przez Billa Kellihera, gitarzystę grupy Mastodon.

strona 76

Fender American Professional JazzmasterPo prezentowanym w ubiegłym miesiącu modelu Jaguar kontynuujemy testowanie instrumentów z serii American Professional, która w 2017 zastąpiła American Standard, przez wiele lat najczęściej wybieraną przez profesjonalnych muzyków.

 

strona 78

Music Man Silhouette SpecialLeo Fender, Forrest White i Tom Walker to legendarny zespół konstruktorów stojących za sukcesem zarówno instrumentów i wzmacniaczy produkowanych przez firmę Fender, jak Music Man po sprzedaniu pierwszej korporacji CBS.

strona 82

 

 

Marzec 2017

Jakub ŻyteckiDisperse to jeden z najciekawszych zespołów klasyfikowanych w pograniczach rocka progresywnego i metalu, który jednak dzięki swojemu otwartemu podejściu do sztuki muzycznej sprawnie wymyka się tego rodzaju klasyfikacjom.…

strona 24

Andy TimmonsAndy Timmons to jeden z najlepszych gitarzystów naszych czasów. Na to miano zasłużył sobie niepowtarzalnym, niezwykle ekspresyjnym stylem gry. Mieliśmy przyjemność porozmawiać z mistrzem o technice i brzmieniu...

strona 34

Andrzej NowakZałożyciel i lider zespołów TSA i Złe Psy, muzyk znany z mocnych riffów gitarowych i porywających a jednocześnie lirycznych solówek. Współpracownik wielu znanych artystów polskiej i zagranicznej sceny rockowej i bluesowej.

strona 44
Zbigniew Wrombel w Basiście


...a poza tym m.in.: Mirek Wiśniewski, Marcus Miller V7 Swamp Ash-4 NT, EBS Billy Sheehan Signature Drive Deluxe...
26 dodatkowych stron

Epiphone Ltd. Ed. Les Paul Custom 100th Anniversary OutfitW 2015 roku Epiphone zaprezentował wyjątkowy, limitowany model Les Paul Custom 100th Anniversary Outfit, będący hołdem złożonym Les Paulowi, który mamy przyjemność gościć w naszym teście.

strona 76

Fender American Professional JaguarFender Jaguar to instrument wprowadzony na rynek w 1962 r., mający szereg wspólnych cech z Jazzmasterem produkowanym od 1958 r. Testowany egzemplarz pochodzi z nowej serii American Professional, która w 2017 r. zastąpiła dobrze znaną i cenioną American Standard.

 

strona 80

Hagström Super Swede Three Kings: The StrongDawno, dawno temu, w dalekim królestwie na północy żyli trzej królowie, obdarzeni przez poddanych przydomkami: Silny, Potężny i Odważny…

strona 84

 

   

Strona 1 z 28

<< PoczątekPoprzednia 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 Następna Ostatnie >>
ARCHIWUM
PRENUMERATA
Zamów prenumeratę lub zadzwoń tel. 022 257 84 22 Napisz do nas prenumerata@avt.pl Zamów e-prenumeratę