Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Magazyn / Archiwum / Sierpień 2013
Guthrie Govan - wywiad + lekcja
Niedawno dostał nowiutkiego Charvela i umieścił ogromną ilość powalających zagrywek na drugim już albumie super utalentowanego trio Aristocrats. Zobaczmy, co ma nam do powiedzenia żonglujący dźwiękami władca podstrunnicy…
strona 36
Joe Bonamassa - wywiad
Dołączyliśmy do blues-rockowego mistrza podczas ostatnich występów w Londynie by zapytać, czego nauczył się o zarabianiu na życie graniem na gitarze, będąc już ponad 25 lat w tym muzycznym biznesie. Odkryliśmy również, dokąd zmierza "facet w czarnym garniturze" i nieodłącznych, przeciwsłonecznych okularach...
strona 46
Steve Morse - wywiad
Wytropiliśmy wirtuoza sześciu strun Deep Purple by pogadać o dziewiętnastym już, studyjnym albumie grupy, okiełznywaniu jego niesamowitego brzmienia oraz o tym, jak doprowadzić do perfekcji technikę kostkowania.
strona 52
Jason Newsted
w Basiście

...a poza tym: Bartek Królik, Ibanez SR1600-NTF, Vintage VJ74SSB, AER Amp one.
26 dodatkowych stron
Wszystko o efekcie delay cz. 1 - artykuł
Przyjrzyjmy się efektowi, który zmienił podejście do gry na gitarze. Od analogowego powiewu po wypełniające całą przestrzeń dźwięki, zagłębmy się wspólnie w ten niesamowity świat powtórzeń i odbić.
strona 28
Fender Yngwie Malmsteen Stratocaster - test
Zarówno marki Fender, jak i "dawcy" sygnatury tej gitary nie trzeba specjalnie przedstawiać. Szwedzkie tornado o nazwie Yngwie Malmsteen przetoczyło się przez świat w latach osiemdziesiątych, zmieniając raz na zawsze bieg historii muzyki. Neoklasyczny shred? Harmoniczny minor? Macie winnego.
strona 74
Ibanez Andy Timmons AT100CL-SB - test
Ibanez pod swoimi skrzydłami ma chyba największą liczbę klasowych endorserów, szczególnie jeśli chodzi o rockowe, nowoczesne gatunki muzyki. W tym znamienitym gronie znaleźć możemy jednego z najbardziej uniwersalnych i kompletnych gitarzystów, łączącego wirtuozerską technikę z rasowym frazowaniem i rzadko spotykaną biegłością stylistyczną. Mowa tu o Andym Timmonsie, od dekady czarującym zarówno swoją grą jak i rewelacyjnym brzmieniem całe rzesze gitarzystów.
strona 82

 

ARCHIWUM
PRENUMERATA
Zamów prenumeratę lub zadzwoń tel. 022 257 84 22 Napisz do nas prenumerata@avt.pl Zamów e-prenumeratę