Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Magazyn / Archiwum / Marzec 2006
Okładka
5 listopada 2005 roku zmarł Link Wray - artysta o nietuzinkowym podejściu do muzyki. To gitarzysta, który rozpowszechnił efekt distortion.
Strona 20
Dwadzieścia lat po śmierci Phila Lynotta Scott Gorham ponownie wyrusza w trasę koncertową z zespołem Thin Lizzy.
Strona 22
Justin Hawkins, wokalista i gitarzysta zespołu The Darkness, ubiera się jak weteran rocka, choć ma dopiero trzydzieści parę lat.
Strona 26
Rozmawiamy z wirtuozem gitary Dobro, Jerry Douglasem.
Strona 30
Odbywające się na początku każdego roku targi NAMM to wielkie święto wszystkich muzyków. Byliśmy tam i prezentujemy obszerną relację z tej imprezy.
Strona 42
Dobrze jest zacząć od treningu. Zatem ja zadebiutuję w "Gitarzyście" jako autor testu urządzenia, przeznaczonego głównie do utrzymywania się w dobrej formie gitarowej i doskonalenia swych umiejętności. Jest nim Tascam CD-GT1mk II, czyli przenośny odtwarzacz płyt CD, wzbogacony o układy, umożliwiające wykonywanie bardziej zaawansowanych (w porównaniu ze zwykłymi CD-playerami) operacji na utworach zawartych na płycie CD
Strona 58
Funky: wprowadzenie - warsztat
W warsztatach tych zajmiemy się szeroko pojętą gitarą funky. Zaczniemy od podstawowego pulsu, wypełnienia go akordami, zaprezentowania podstawowych akordów i riffów z użyciem pojedynczych dźwięków oraz wykorzystaniem efektów - żeby potem zmieszać to wszystko w jedno funkowe danie. Tak więc, o czym właściwie będziemy mówić?
Strona 120
ARCHIWUM
PRENUMERATA
Zamów prenumeratę lub zadzwoń tel. 022 257 84 22 Napisz do nas prenumerata@avt.pl Zamów e-prenumeratę