Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Magazyn / Archiwum / Listopad 2013

Andy Timmons - wywiad + sztuka frazowania

"Oczywiście mam rockowe korzenie, ale przez te wszystkie lata studiowałem też klasykę i grałem mnóstwo bluesa, jazzu i wszystkiego pomiędzy…"

strona 30

Nile Rodgers - wywiad

+ lekcja

"Fender zakupił w bardzo dobrej cenie partię drewna olchowego. Nie dostarczono im go, więc musieli sami po nie pojechać. Kiedy dotarli na miejsce okazało się, że drewno to rosło w górach…"

strona 40

Smok Smoczkiewicz - wywiad

"Makłowicz podróżuje i poznaje kraje pod kątem kuchni, ja pod kątem muzyki. Zawsze musiałem pójść do jakiejś wioski i spytać na czym grają…"

strona 46
Piotr Leniewicz
w Basiście

...a poza tym: Leszek Biolik, Behringer Ultra Octaver UO300, Ibanez SRX530-BBT...
26 dodatkowych stron

Fender Coronado - test

Wszystkie słynne firmy mają na swoim koncie zarówno modele, które przeszły do historii, jak i eksperymentalne, które pojawiły się na krótko w jakimś okresie działalności firmy, by potem zniknąć na całe dekady. Czasem są one wskrzesane - pojawiają się rozmaite reedycje i FSR-y (czyli "factory special run"). Niekiedy jednak wracają do katalogu firmy jako regularne modele. Tak jest właśnie z testowanym właśnie "Coronado".

strona 62

Fret-King Black Label Corona GW - test

Geoff Whitehorn to żywa legenda progresywnej gitary, a jeśli połączyć doświadczenia jego oraz Trevora Wilkinsona - guru brytyjskiej braży lutniczej - instrument zrodzony w tym tyglu powinien być niezwykle intrygujący. Tym bardziej, że sam Artysta mówi o nim tak: "Jeśli na Coronie nie znajdziesz brzmienia, którego szukałeś, to ono prawdopodobnie nie istnieje!" Hmmm? Sprawdźmy…

strona 67

Ibanez RG970WBWZ-WLB Premium - test

Niewątpliwie seria RG to najbardziej rozpoznawalne i charakterystyczne gitary Ibaneza, a od momentu ich powstania pojawiły się już setki, jeśli nie tysiące wersji tych instrumentów posiadających najrozmaitsze modyfikacje i odsłony wizualne.

strona 74

 

ARCHIWUM
PRENUMERATA
Zamów prenumeratę lub zadzwoń tel. 022 257 84 22 Napisz do nas prenumerata@avt.pl Zamów e-prenumeratę