Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Magazyn / Archiwum / Marzec 2009
Okładka
Słynie ze swojej skłonności do autodestrukcji. Ale Yngwie Malmsteen nie niszczył tylko siebie, niszczył także innych. Bezkompromisowość, wybuchowość, nieposkromiony charakter i megalomania przysporzyły mu wielu wrogów.
strona 26
Tak się jakoś składa, że kariera wielu gitarzystów bywa serią wzlotów i upadków. Raz grasz w dobrym zespole, innym razem jesteś bez pracy i gitara leży rzucona gdzieś w kącie pokoju.
strona 60
Zespół Coma powstał w czerwcu 1998 roku i do tej pory zdążył zyskać sobie uznanie zarówno ze strony dużej liczby fanów, jak i krytyki.
strona 52
Na przekór wszystkim brazylijska grupa gra nadal i właśnie wydała swój nowy concept album dla miłośników groove i thrash metalu. Z Andreasem Kisserem, który od ponad 20 lat jest gitarzystą Sepultury, rozmawiamy o "A-Lex", braciach Cavalera, miłości do muzyki i... o Polsce
strona 40
Instrumenty z rodziny chordofonów szarpanycha mają przeróżne kształty i w gruncie rzeczy niezbyt wiele z nich wygląda jak gitara.
strona 66
W listopadzie ubiegłego roku prezentowaliśmy gitarę Danelectro Dano 59. Zainteresowanie, jakie wzbudził ten instrument, zachęciło nas do przyjrzenia się jej siostrze, czyli Danelectro Dano Pro.
Strona 70
Ponad dwadzieścia lat temu Holger Stonjek i Gerd Gorzellke, po przygodach z produkcją fortepianów, postanowili spróbować swoich sił przy tworzeniu instrumentów z nieco mniejszą liczbą strun.
strona 80
ARCHIWUM
PRENUMERATA
Zamów prenumeratę lub zadzwoń tel. 022 257 84 22 Napisz do nas prenumerata@avt.pl Zamów e-prenumeratę