Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Magazyn / Archiwum / Grudzień 2013

Trivium - wywiad + artykuł

Po kursie złożonym z sześciu albumów, Trivium z sukcesami przeszło z klasy przedwcześnie dojrzałych młodzieńców do mistrzów w swoim fachu. Checie poznać ich tajemnice? Więc pilnie uważajcie, zapraszamy do metalowej szkoły…

strona 40

Sammy Hagar - wywiad

Czerwony Rocker wspomina prowizoryczne gitary, popękane kości ogonowe i wyjście z cienia Eddiego Van Halena…

strona 38

Korn - wywiad

Osiem lat po dramatycznym rozstaniu, gitarowy duet Korna spotyka się ponownie i z optymizmem spogląda w przyszłość. Po ośmiu latach trzymania się na uboczu, gitarzysta Brian "Head" Welch dołączył do zespołu podczas festiwalu Carolina Rebellion.

strona 46
Zbigniew Moździerski
w Basiście

...a poza tym: Wojtek Pilichowski & Bass Days 2013...
26 dodatkowych stron

Gretsch G5655T-CB Electromatic Center Block - test

Sięgająca korzeniami XIX wieku i obecna już od ponad ośmiu dekad na gitarowym rynku, firma Gretsch kojarzona jest z dystyngowanymi konstrukcjami typu hollow-body, które w latach 50. i 60. wyznaczyły format i klasyczny styl dla tego typu instrumentów.

strona 66

Ibanez AF151 - test

Ibanez to marka kojarzona bardzo mocno ze shredem, a także - dzięki ostatnim wybrykom ośmiostrunowców - z djentem. Jednakże z drugiej strony jest jazz i cały wachlarz wyśmienitych gitarzystów grających w tym stylu. Tym razem rzucimy więc okiem na model gitary należący do rodziny Artcore, którego nawet na siłę z rockiem skojarzyć się nie da.

 

strona 70

LTD KH-330 Kirk Hammett - test

Kirk Hammett to gitarzysta, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Muzyk, który współuczestniczył w nadawaniu kierunku kształtującej się w latach 80. muzyce metalowej, to dla wielu gitarzystów prawdziwa legenda. Niedawno ukazała się nowa sygnatura artysty, gitara LTD KH-330 Kirk Hammett.

strona 78

 

ARCHIWUM
PRENUMERATA
Zamów prenumeratę lub zadzwoń tel. 022 257 84 22 Napisz do nas prenumerata@avt.pl Zamów e-prenumeratę