Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Magazyn / Archiwum / Styczeń 2014

Buddy Guy - wywiad

Droga od plantacji Głębokiego Południa do Białego Domu jest naprawdę długa, a 77-letni tytan bluesa, Buddy Guy, walczył niemal przy każdym stawianym na niej kroku. W opowieści o biedzie, tragedii, Stratach i Cadillacach usłyszeliśmy też o tym, jak Buddy w chicagowskich klubach lat 50. wykuł własny, ciężkiego kalibru, gitarowy styl.

strona 30

Bruce Bouillet - wywiad

Gitarzysta Bruce Bouillet nie bez powodu posiada przydomek Einstein. Jeden z muzyków biorących udział w słynnych koncertach G3 znany jest m.in. z występów w Racer X i The Scream.

strona 36

Paweł "Drak" Grzegorczyk - wywiad

Po prawie 30 latach na scenie, Hunter doczekał się w końcu swojego numeru 1 na OLIS-ie - jego nowy album w pierwszym tygodniu sprzedaży był najczęściej kupowaną płytą w Polsce.

strona 50
Igor Saavedra
w Basiście

...a poza tym m.in.: Ibanez SR705...
26 dodatkowych stron

Fender American Special Stratocaster - test

Przez długi czas pozycję "najtańszej" w katalogu Fendera serii produkowanej w USA zajmowały modele American Standard. W niższym przedziale cenowym, muzyk marzący o logo Fendera mógł kupić tylko instrument meksykański.

strona 60

Ibanez AR325 - test

Lata 70. to okres rozkwitu i powstania kultowych modeli w historii Ibaneza. Japońskie kopie znanych modeli gitar innych producentów pochodzące z tamtych lat często przewyższały jakościowo oryginały, na których wzorowali się lutnicy z krainy kwitnącej wiśni.

 

strona 64

Blackstar HT Metal 5 - test

Brytyjczycy ze stosunkowo młodej firmy Blackstar Amplification zdołali już zdobyć szerokie uznanie na rynku wzmacniaczy i efektów gitarowych. Wśród produktów Blackstara prym wiodą konstrukcje przeznaczone dla miłośników mocniejszych brzmień, takie jak wzmacniacz prezentowany w tym miesiącu, czyli combo HT Metal 5.

strona 72

 

ARCHIWUM
PRENUMERATA
Zamów prenumeratę lub zadzwoń tel. 022 257 84 22 Napisz do nas prenumerata@avt.pl Zamów e-prenumeratę