Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Magazyn / Archiwum / Lipiec 2014

Grzegorz Skawiński - artykuł

Rok 1954 był bardzo istotny w historii muzyki. W USA w ręce muzyków trafił Fender Stratocaster - najpopularniejsza na świecie gitara elektryczna. W Polsce, w Mławie urodził się Grzegorz Skawińśki, który w swojej karierze najczęściej posługuje się wspomnianą gitarą i podobnie jak Stratocaster znakomicie odnajduje się w różnorodnych i niekiedy odległych klimatach muzycznych, przez co jest znany i ceniony przez kilka pokoleń słuchaczy.

strona 28

Lepsze brzmienie? - artykuł

Wybór gitary i technika gry ma kluczowy wpływ na nasze brzmienie. Jednak nie mniej ważnymi elementami są pozostałe części zestawu, które mogą znacząco poprawić końcowy efekt.

strona 39

Led Zeppelin - artykuł

Ścieżki nagrywano "na setkę", a dodatkowe partie dogrywano tam, gdzie było to konieczne. Jeśli Led Zeppelin brzmi dla kogoś, jak album nagrany w pośpiechu, to dlatego, że tak właśnie było…

strona 46
Chuck Garric
w Basiście

...a poza tym m.in.: Fender American Deluxe Dimension V i Ashdown ABM 1000 Lite...
26 dodatkowych stron

Alvarez MD60 - test

W marcu tego roku w wieku 81 lat odszedł Kazuo Yairi, ceniony lutnik i współtwórca sukcesu marki Alvarez. W tym miesiącu sprawdzimy, jak w boju radzi sobie jeden z instrumentów pochodzących z serii Masterworks - MD60.

strona 62

Blade Classic RH-4 - test

W pierwszym miesiącu wakacji gościmy w redakcji gitarę Blade o niezwykle estetycznym wykończeniu i równie niezwykłych patentach technologicznych na pokładzie.

 

strona 66

Ibanez RG3727FZ-BH - test

Ibanez nie przestaje zaskakiwać w kwestii kolejnych propozycji gitar przeznaczonych dla miłośników cięższych brzmień, czego najlepszym przykładem są nowe modele z serii RG.

strona 74

 

ARCHIWUM
PRENUMERATA
Zamów prenumeratę lub zadzwoń tel. 022 257 84 22 Napisz do nas prenumerata@avt.pl Zamów e-prenumeratę