Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Magazyn / Archiwum / Październik 2014

Alice in Chains

"Dziewięć razy byliśmy nominowani do Grammy i nigdy się  nie udało. Dostaliśmy za to polskie Grammy (Fryderyka - przyp.red.) kilka lat temu i bardzo się z tego ucieszyliśmy..."

strona 28

Mietek Jurecki

"Nie czuję upływu czasu. Może dlatego, że wciąż jestem w  biegu. Jestem przyzwyczajony do działania, a nie narzekania, że się czegoś nie da zrobić lub czegoś nie umiem..."

strona 36

Steve Vai

"Miałem pięć lat i byłem w przedszkolu. Szedłem do sali,  kiedy nagle zobaczyłem dzieciaka, w wieku może ośmiu lat, który grał na gitarze. Wtedy się urodziłem..."

strona 52
Wojtek Pilichowski
w Basiście

...a poza tym m.in.: Bartek Waglewski, Fender Coronado Bass, Gibson EB Bass 4-String, LTD B-104 B
26 dodatkowych stron

Fender American Special Jazzmaster

Fender Jazzmaster pojawił się na rynku w 1958 r. W założeniach producenta miał on zastąpić Stratocastera jako wysoki model w ofercie prężnie rozwijającej się firmy. Wprowadzono w nim niesymetryczny kształt korpusu, by zapewnić lepsze wyważenie i komfort gry, także w pozycji siedzącej, jak mieli to w zwyczaju jazzmani - stąd także nazwa Jazzmaster.

strona 60

Ibanez Iron Label RGIT20FE

Powstała z myślą o metalowych, ciężkich klimatach rodzina Iron Label Ibaneza zaledwie po kilkunastu miesiącach zyskała bardzo dużą popularność i uznanie wśród gitarzystów. Bazujące na modelach serii RG i S gitary zostały dopracowane pod kątem mocnych, przesterowanych brzmień i wyposażone w klasowy osprzęt.

 

strona 64

PRS Santana

Carlos Augusto Alves Santana - któż z nas nie zna tego  czarodzieja? Popularność jego bandu zakwitła na słynnym festiwalu Woodstock i trwa praktycznie bez przerw do dziś.

strona 78

 

ARCHIWUM
PRENUMERATA
Zamów prenumeratę lub zadzwoń tel. 022 257 84 22 Napisz do nas prenumerata@avt.pl Zamów e-prenumeratę