Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Magazyn / Archiwum / Grudzień 2014

Slipknot

"Ze wszystkich zespołów, w których grałem Mick jest  moim ulubionym gitarzystą - naprawdę lubię z nim współpracować. Jest świetny technicznie. Pisze riffy, które miażdżą - robią na mnie ogromne wrażenie..."

strona 34

Zakk Wylde

"W przypadku naszej nowej płyty wiedziałem, że mam 25 dni zanim chłopaki zwalą mi się do studia i w tym czasie muszę napisać świeży materiał. Każdego dnia wstawałem, piłem kawę, szedłem do garażu, odpalałem Marshalla i składałem do kupy kolejne kawałki..."

strona 42

Kirk Hammett

"Wybuchowe solówki Kirka w dużej mierze oparte są na brzmieniu jego pedału wah i bardzo często są ważnym  elementem całej kompozycji, a bez nich Metallica straciłaby sporo ze swojej energii i witalności..."

strona 60
Łukasz Adamczyk
w Basiście

...a poza tym m.in.: Adrian Kulik, Ibanez BTB1406 VNF Premium, Spector Legend Classic 4 Bubinga, Sterling Ray 34 NT, Hartke HD150.
26 dodatkowych stron

Fender Fishman TriplePlay Stratocaster HSS

Kończący się już rok 2014 należy niewątpliwie do marki Fender, która obchodziła 60-lecie swojej najbardziej znanej gitary - Stratocastera. Z tej okazji amerykański  producent zaprezentował wiele jubileuszowych modeli, reprezentujących historycznie cały okres królowania tego niezwykłego instrumentu, od sześciu dekad cieszącego się olbrzymią popularnością gitarzystów.

strona 82

Ibanez RGIB6

Instrumenty z serii Iron Label są przeznaczone dla gitarzystów poruszających się w obszarach najmocniejszych brzmień. Gitary te są rozwinięciem linii RG, nic dziwnego zatem, że  oczekiwania stawiane "żelaznym" (iron) gitarom są wysokie.

 

strona 86

Vintage V100IT

Vintage to nie tylko sprzęt ze starego dobrego rocznika. To także marka gitar produkowanych przez angielską firmę John Horny Skewes & Co. LTD, bardzo popularnych również w Polsce, gdzie najbardziej znanym muzykiem grającym na gitarach Vintage jest Krzysztof Wałecki - lider rockowego tria Vintage.

strona 90

 

ARCHIWUM
PRENUMERATA
Zamów prenumeratę lub zadzwoń tel. 022 257 84 22 Napisz do nas prenumerata@avt.pl Zamów e-prenumeratę