Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Magazyn / Archiwum / Kwiecień 2015

Mark Knopfler

"Jedną z rzeczy, które odkrywasz wraz z upływającym czasem jest to, że jeśli masz do wyboru kilka różnych solówek w jednej piosence, wybierasz tę, która ma mniej nut, mniej dźwięków..."

strona 34

Robert Brylewski

"Wyobraź sobie, o ile bardziej było to całe prowokowanie  łatwiejsze w czasach późnej komuny. Wystarczyło się nazywać Kryzys i to już było ostre na dzień dobry..."

strona 52

James Hetfield

Kiedy Hetfield wyciął środek w brzmieniu gitary, cała metalowa brać poszła za tym przykładem. Ten artykuł poprowadzi Was nieco dalej w temacie naśladowania Papy...

strona 62
Mirosław "Mynio" Ortyński
w Basiście

...a poza tym m.in.: Ibanez TMB100, Vintage V74MRJP, Ampeg BA-115 (V2)...
26 dodatkowych stron

Fender Custom Shop '57 Relic Stratocaster

Fender Stratocaster - cóż można o nim napisać, czego ktoś wcześniej już nie napisał? Najbardziej rozpoznawalna gitara elektryczna świata, ikona rock and rolla mimo blisko 60 lat wciąż oczarowuje kolejne pokolenia.

strona 72

Gibson Les Paul Classic 2015

Gibson w rok 2015, w którym firma obchodzi setną rocznicę urodzin swojego założyciela, wszedł z mocno odświeżoną ofertą instrumentów, wprowadzając w nowych modelach wiele nowych, z jednej strony bardzo ciekawych i praktycznych, a z drugiej kontrowersyjnych, szczególnie dla purystów marki rozwiązań.

 

strona 76

Ibanez RG927WZCZ NTF

Instrumenty z serii RG mają za sobą długą historię, a pierwszy egzemplarz gitary o charakterystycznym dla RG wyprofilowaniu korpusu opuścił fabrykę firmy już w 1987 roku.

strona 80

 

ARCHIWUM
PRENUMERATA
Zamów prenumeratę lub zadzwoń tel. 022 257 84 22 Napisz do nas prenumerata@avt.pl Zamów e-prenumeratę