Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Magazyn / Archiwum / Lipiec 2015

Eric Clapton

"Gitara taka jak Blackie trafia się raz w ciągu całego życia. Pierwszy koncert zagrałem na niej w 1973 roku. A potem grałem już na niej trasy koncertowe non stop przez dwanaście lat..."

strona 32

Steve Vai

"Zawsze wiedziałem, że pewnego dnia wydam bluesowy album. Blues to emocje ludzkiego doświadczenia, a to jest dla nas wszystkich wspólne. Zaczynam odczuwać presję czasu..."

strona 40

Korn vs. Slipknot

Rzucali w nas mnóstwem rzeczy. Podczas tamtej trasy grałem na scenie i nagle usłyszałem - "Bam!" Spojrzałem na scenę, gdzie leżał nóż wbity w mój sprzęt...

strona 46
Olo Walicki
w Basiście

...a poza tym m.in.: Vincent Price, Krzysztof Kmiecik, Ibanez BTB-33 Volo...
26 dodatkowych stron

Brian May Special

Brian May jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i oryginalnych gitarzystów tworzących historię rocka i całej muzyki pop wspólnie z zespołem Queen. To samo powiedzieć można o jego słynnej gitarze Red Special, która w rękach artysty przez dekady czarowała słuchaczy swoim unikalnym brzmieniem i nie mniej wyjątkowym designem.

strona 70

Fender American Custom Stratocaster

Historia firmy Fender zaczęła się w 1946 r. kiedy inżynier elektronik i wynalazca Leo Fender założył zakład, w którym naprawiał i budował radioodbiorniki.

 

strona 74

Ibanez UV71P

Ibanez Universe nieodłącznie kojarzony jest z najbardziej znanym endorserem japońskiej marki, Stevem Vaiem, dzięki któremu powstała pierwsza na świecie, seryjnie produkowana elektryczna gitara 7-strunowa. W 1990 roku światło dzienne ujrzały pierwsze modele - UV7 i UV77, chociaż już nieco wcześniej można było zobaczyć mistrza Vaia grającego na koncertach na prototypach słynnej siódemki.

strona 78

 

ARCHIWUM
PRENUMERATA
Zamów prenumeratę lub zadzwoń tel. 022 257 84 22 Napisz do nas prenumerata@avt.pl Zamów e-prenumeratę