Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Magazyn / Archiwum / Wrzesień 2015

Napiórkowski/Lesicki

"Celuloid" to nowa akustyczna płyta znakomitego duetu gitarowego. Dużym błędem byłoby jednak określenie jej jako album stricte jazzowy - to płyta dla każdego kto ceni piękno melodii, bogactwo harmonii, koloryt gitar akustycznych oraz stare polskie filmy.

strona 28

Symphony X

Symphony X nagrał prawdopodobnie najlepszy album w swojej karierze: Underworld. Michael Romeo, gitarzysta formacji mówi nam, że jest to amalgamacja wszystkiego co gra w jego duszy i sercu.

strona 34

Guthrie Govan

W czerwcu Arystokraci wydali swój trzeci album, na który niecierpliwie czekali fani gitarowego kunsztu na całym świecie. Tres Caballeros to album niezwykły ze względu na umiejętnie dobrany miks stylistyczny. Od czadowych riffów po ścianę fusion, od country twangu po topiący progi shred - uzbrojony w Charvela Guthrie Govan daje tu z siebie wszystko.

strona 40
Janusz Niekrasz
w Basiście

...a poza tym m.in.: Kuba Wojciechowski, Duesenberg D-Bass, Ibanes SR756, TC Electronic PolyTune 2 Black Light...
26 dodatkowych stron

Fender Kingman ASCE

Pomimo tego, że historia gitar akustycznych produkowanych przez Fendera ma już ponad pół wieku, amerykańska marka kojarzy się przede wszystkim ze słynnymi elektrykami typu Strat i Tele. Jednak w ofercie kalifornijskiego giganta można znaleźć imponującą ilość akustyków, wśród których niewątpliwie wyróżnia się model Kingman, odwołujący się do oryginalnych gitar produkowanych przez Fendera w latach 60. ubiegłego wieku.

strona 72

Guild Starfire IV

Guild Guitar Company to istniejący od 1952 r. amerykański producent gitar, którego założycielem był Alfred Dronge - gitarzysta oraz właściciel sklepu muzycznego. Akustyczne Guildy typu dreadnought (D-40, D-50, D-55) oraz instrumenty typu concert i jumbo skutecznie konkurowały z Martinami wśród muzyków grających folka i bluesa.

 

strona 76

Ibanez JEM-JR

Ibanez JEM - sygnowany model Steve'a Vaia, którego muzyk jest współtwórcą, jest obecny na rynku gitar elektrycznych od blisko 30 lat. Zaprezentowany po raz pierwszy w 1987 r. na targach Summer NAMM w Chicago, przez kolejne lata  zyskał wiele różnorodnych odmian, których wspólnymi cechami są: obustronny mostek tremolo z głębokim  podcięciem, układ przetworników H-S-H i uchwyt typu Monkey Grip w korpusie.

strona 80

 

ARCHIWUM
PRENUMERATA
Zamów prenumeratę lub zadzwoń tel. 022 257 84 22 Napisz do nas prenumerata@avt.pl Zamów e-prenumeratę