Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Magazyn / Archiwum / Październik 2015

Larry Carlton

"Z upływem lat zacząłem rozumieć, że trzeba zrobić pauzy pomiędzy frazami. Nie można zagadać całej przestrzeni. Pauza jest szansą, by w muzyce wydarzyło się coś fajnego..."

strona 28

Ron Thal

"My stanowimy to wszystkowidzące oko, które spogląda na wszystko. Mamy w swoich rękach moc inwigilowania i demaskowania wszystkiego oraz wszystkich..."

strona 34

Gus G

"Firewind charakteryzuje się europejskim brzmieniem. "Brand  New Revolution" nagrywałem z muzykami z Ameryki, więc ich osobowości wpłynęły na brzmienie tej płyty..."

strona 42
Marcin Pendowski
w Basiście

...a poza tym m.in.: Darek Budkiewicz, Ibanez SR5000, Aguilar DB 751 Head, Aguilar DB 212...
26 dodatkowych stron

Tombstone D-430E NAT

Na początku tego roku firma ESP Guitar Company kolejny raz udowodniła, że potrafi zaskakiwać. Na targach NAMM zaprezentowała bowiem nową markę instrumentów o nazwie Tombstone. Są to gitary akustyczne, a ściślej mówiąc, elektroakustyczne, które zostały wyposażone w preamp marki B-Band lub Fishman.

strona 64

FGN Mythic JMY-AL-M

Japońska firma Fujigen została powołana do życia w maju 1960 przez Yutakę Mimurę oraz Yuichiro Yokouchiego. Najpierw przedmiotem produkcji były gitary klasyczne, jednak dwa lata później firma zwróciła się ku gitarom elektrycznym.

 

strona 68

Gretsch G6120 Brian Setzer Nashville

Geneza instrumentów marki Gretsch sięga schyłku XIX w., kiedy niemiecki imigrant Friedrich Gretsch, krótko po przybyciu do Stanów Zjednoczonych, założył na Brooklynie firmę sygnowaną własnym nazwiskiem.

strona 72

 

ARCHIWUM
PRENUMERATA
Zamów prenumeratę lub zadzwoń tel. 022 257 84 22 Napisz do nas prenumerata@avt.pl Zamów e-prenumeratę