Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Magazyn / Archiwum / Kwiecień 2016

Andrzej Nowak 

Znakomity muzyk i charyzmatyczny lider, miłośnik klasycznej motoryzacji jedno i dwuśladowej, hodowca psów, a przede wszystkim człowiek skutecznie zaszczepiający miłość do gitary w kolejnych pokoleniach. Z założycielem zespołów TSA i Złe Psy rozmawiamy o muzyce i jej różnorodności, historycznych instrumentach i życiowej pasji.

strona 26

John Petrucci 

Nowa płyta Dream Theater to wyjątkowe dzieło. John Petrucci opowiedział nam o kulisach powstawania dwupłytowego concept-albumu grupy…

strona 34

Slipknot (sprzęt sceniczny) 

Będący siłą napędową dziewięcioosobowego, metalowego tornada, Mick Thomson i Jim Root pokazują nam swoje brzmieniowe, koncertowe machiny, które idealnie współpracują ze sobą tworząc miażdżące brzmienie Slipknota…

strona 40
Małgorzata "Tekla" Tekiel w Basiście


...a poza tym m.in.: Filip Grodzicki, Ibanez SR805-AWT, Ampeg Portaflex PF 20 T...
26 dodatkowych stron

Fender Paramount PM-1 Deluxe NA 

Seria gitar akustycznych Paramount składa się z instrumentów o trzech kształtach pudła rezonansowego: PM-1 to klasyczny dreadnought, PM-2 to mała gitara typu parlour, PM-3 oparta na wzorze typu 000 - kształt typu orchestra - to jedyny model z wycięciem. Są one produkowane w wersjach Standard oraz Deluxe.

strona 64

Hagström Retroscape Condor 

Zaprezentowane po raz pierwszy przez Hagströma w 1963 r. modele Condor oraz bliźniaczy Impala (bez środkowego przetwornika), szybko zyskały popularność wśród muzyków dzięki bardzo nowoczesnemu jak na ówczesne czasy wzornictwu, oraz nowinkom technicznym przekładającym się na możliwości tych instrumentów.

 

strona 68

Ibanez RGAIX6FM Iron Label 

Seria Iron Label Ibaneza powiększa się z każdym rokiem, a dostępne obecnie modele są w stanie zaspokoić najwybredniejsze gusta gitarzystów poruszających się w mocno przesterowanych obszarach brzmieniowych - od nowoczesnego rocka przez klasyczny metal po najcięższe klimaty w obniżonych strojach.

strona 72

 

ARCHIWUM
PRENUMERATA
Zamów prenumeratę lub zadzwoń tel. 022 257 84 22 Napisz do nas prenumerata@avt.pl Zamów e-prenumeratę