Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Magazyn / Archiwum / Lipiec 2009
Okładka
W tym miesiącu rozmawiamy z Jackiem Królikiem, wszechstronnym muzykiem sesyjnym doskonale poruszającym się w wielu stylach muzycznych.
strona 26
Vader to zespół legendarny. Jeden z najwybitniejszych przedstawicieli death metalu na świecie i prekursor muzyki metalowej w Polsce, który stał się międzynarodową gwiazdą.
strona 40
Mastodon stale przekracza granice muzyki rockowej, w której czuje się zresztą najlepiej. Z Brentem Hindsem i Billem Kelliherem rozmawiamy o procesie powstawania ich najnowszej płyty "Crack The Skye".
strona 42
Z Piotrem Grudzińskim, gitarzystą grupy Riverside, rozmawiamy tuż przed premierą ich nowego albumu zatytułowanego "Anno Domini High Definition".
strona 46
Czy kryzys może komuś wyjść na dobre? Zadając to pytanie, zastanawiam się, czy gralibyśmy teraz na gitarach Fendera, gdyby na fali wielkiego kryzysu, jaki nawiedził Amerykę na początku XX wieku, Leo Fender nie stracił posady księgowego.
strona 60
Firma Ibanez od lat kojarzona jest z czołówką gitarzystów z niemal każdego nurtu muzycznego. Jednak pomimo wyrobionej renomy producent w dalszym ciągu stara się na bieżąco współpracować z kolejnymi pokoleniami muzyków.
strona 64
G LAB zdobywa coraz więcej zwolenników i zadowolonych klientów także poza granicami naszego kraju.
strona 76
Zagraj jak... Carlos Santana
W ramach naszego cyklu przedstawiającego zagrywki wielkich ikon gitary ponownie prezentujemy przykłady fraz bazujących na stylu gry Carlosa Santany.
strona 114
ARCHIWUM
PRENUMERATA
Zamów prenumeratę lub zadzwoń tel. 022 257 84 22 Napisz do nas prenumerata@avt.pl Zamów e-prenumeratę