Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Magazyn / Archiwum / Sierpień 2009
Uważany w latach 70. za jednego z najlepszych gitarzystów świata - filar grupy Yes, a później Asia - Steve Howe gra obecnie w obu tych zespołach, prowadzi własną grupę i udziela się jako solista.
strona 24
Ponad czterdzieści lat temu rock
psychodeliczny osiągnął wyżyny popularności, a szaleństwo dziwacznych dźwięków a dobre zagościło w muzyce.
strona 46
Dzięki Reedowi gra na gitarze akustycznej nabrała zupełnie nowego wymiaru. Muzyk ten wprowadził bowiem do świata gitary rewolucyjne elementy o charakterze perkusyjnym.
strona 44
Z pewnością firma ESP kojarzy się każdemu gitarzyście z instrumentami przeznaczonymi do cięższego łojenia.
strona 56
Spector to amerykańska firma, która znana jest głównie z budowy wysokiej jakości gitar basowych. Stuart Spector rozpoczął lutniczą produkcję gitar basowych w 1974 roku i w ciągu kilku pierwszych lat swojej działalności przebojem wdarł się na amerykański rynek instrumentów dla zawodowych muzyków.
strona 60
Jeśli przyjrzeć się bliżej dyskografii jednych z największych gitarzystów świata, nietrudno zauważyć, że każdy z nich wziął kiedyś przynajmniej raz do ręki gitarę akustyczną i nagrał przy jej użyciu kilka utworów.
strona 32
Zagraj jak... Joe Satriani
Analizując styl gry Joego Satrianiego, nie można pominąć faktu, że jest on znany z umiejętności użycia wielu różnorodnych skal.
strona 113
Nasz rozmówca jest jednym z najlepszych na świecie gitarzystów grających muzykę celtycką, który właśnie nagrał nową płytę będącą hołdem złożonym gitarom akustycznym.
strona 40
ARCHIWUM
PRENUMERATA
Zamów prenumeratę lub zadzwoń tel. 022 257 84 22 Napisz do nas prenumerata@avt.pl Zamów e-prenumeratę