Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Magazyn / Archiwum / Wrzesień 2009
W tym miesiącu rozmawiamy z gitarzystami grupy Lamb Of God, która powoli staje się jednym z najważniejszych zespołów metalowych w Stanach Zjednoczonych.
strona 24
Wspaniałe solo w outro do "Believe" Lenny’ego Kravitza lub charakterystyczny ostry riff do "Are You Gonna Go My Way" to dzieło naszego rozmówcy - Craiga Rossa. Pora go poznać!
strona 30
The Gathering to uznany holenderski zespół, który w tym roku obchodzi 20-lecie istnienia i wydaje swoją dziewiątą płytę studyjną zatytułowaną "The West Pole".
strona 36
Zespoły Anthrax, Megadeth, Metallica i Slayer uznane zostały za Wielką Czwórkę Thrash Metalu. Frontman grupy Anthrax, Scott Ian, oprócz sukcesów muzycznych ma na swoim koncie również serię sygnowanych gitar.
strona 54
Oryginalne gitary Sonorous z katalogu firmy Witkowski Custom Guitars przyciągały naszą uwagę już na tegorocznych targach Musikmesse we Frankfurcie. Z tym większą przyjemnością i ciekawością sięgnęliśmy po jeden z sześciu modeli tej serii.
strona 58
Wracamy do złotego okresu tweedowych wzmacniaczy - Fender wprowadził do oferty model ’57 Champ, reedycję ręcznie budowanego combo o mocy 5W. Zapraszam więc na powrót do przeszłości...
strona 62
Zagraj jak... John McLaughlin
W tym miesiącu bohaterem odcinka z cyklu "Zagraj jak..." jest John McLaughlin, ceniony gitarzysta jazzowy o bogatym dorobku artystycznym.
strona 110
W rozmowie z technikami dowiedzieliśmy się, że ich zadaniem jest opieka nad backline’em i instrumentami oraz zapobieganie problemom na scenie, a jeśli już takie wystąpią, to jak najszybsze ich rozwiązywanie.
strona 48
ARCHIWUM
PRENUMERATA
Zamów prenumeratę lub zadzwoń tel. 022 257 84 22 Napisz do nas prenumerata@avt.pl Zamów e-prenumeratę