Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Magazyn / Archiwum / Październik 2009
Życie Kirka Hammetta zmieniło się na zawsze z chwilą, gdy w 1983 roku został zaproszony na przesłuchanie do grupy Metallica poszukującej wówczas gitarzysty prowadzącego.
strona 26
Co może powstać, gdy spotka się ze sobą kilku znanych, a do tego znakomitych muzyków? Joe Satriani, Chad Smith, Sammy Hagar i Michael Anthony stworzyli supergrupę Chickenfoot!
strona 34
Grupa Blind Guardian jest jednym z najbardziej zasłużonych przedstawicieli europejskiego power metalu, mającym na swoim koncie takie dzieła jak "Nightfall In Middle-Earth".
strona 40
Szwajcarska firma Blade wciąż zdobywa serca polskich gitarzystów, głównie za sprawą świetnego stosunku jakości do ceny w seriach takich, jak Texas czy Delta. Byliśmy
jednak ciekawi, jak grają jej gitary z tak zwanej wyższej półki. Tym razem witamy więc w testach dwie zawodniczki prosto z Custom Shopu firmy Blade:  BCS-57 i BCS-62.
strona 58
Minęło już 20 lat, odkąd Joe Satriani został oficjalnym endorserem Ibaneza. Przez ten czas stworzono kilka wyjątkowych instrumentów, wśród których największe emocje wzbudza do dziś model JS2CH znany bardziej jako Chrome Boy - ta pokryta chromem gitara jest niezwykle rzadko spotykana.
strona 62
Testowane instrumenty pochodzą z serii C11, którą można zaliczyć do niższego segmentu
cenowego, ale jeszcze wykonywanego w Hiszpanii (najniższe modele MR produkuje się w Chinach).
strona 68
Zagraj jak... Steve Morse
W tym miesiącu bohaterem naszego cyklu "Zagraj jak..." jest Steve Morse, gitarzysta rockowy o ugruntowanej pozycji, a przede wszystkim filar grupy Deep Purple.
strona 128
Początki gry na gitarze nie są łatwe, szczególnie dla osób, które z różnych względów nie mogą uzyskać fachowych porad ze strony doświadczonych muzyków.
strona 48
ARCHIWUM
PRENUMERATA
Zamów prenumeratę lub zadzwoń tel. 022 257 84 22 Napisz do nas prenumerata@avt.pl Zamów e-prenumeratę