Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Magazyn / Archiwum / Grudzień 2009
Wśród gitarzystów znane jest takie powiedzenie: najpierw jest Jeff Beck, potem długo, długo nic i dopiero cała reszta. Nawet Clapton i Page przyznają, że Beck jest dla nich mistrzem.
strona 22
Legenda progresywnego rocka, niegdyś członek formacji Genesis, Steve Hackett po raz kolejny wystąpił w Polsce, tym razem w ramach inowrocławskiego festiwalu Ino-Rock.
strona 28
Mietek Jurecki, prezes Stowarzyszenia Solo Życia, wraz ze swoimi współpracownikami przygotował pierwszy mały jubileusz - święto muzyki pełne niespodzianek.
strona 46
Squiera zna każdy gitarzysta - kojarzony jest głównie z oficjalnymi kopiami Telecasterów, Stratocasterów, a także basów
Precission i Jazz.
strona 54
Wielu gitarzystów twierdzi, że Ken Parker to geniusz lutnictwa. Ciężko się z tym nie zgodzić, skoro opracował on koncepcję
gitary elektrycznej niemal od początku, a sam kształt stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych zaraz po Fenderze i Gibsonie.
strona 58
Dolf Koch, prezes i główny konstruktor firmy Koch Amplifiers, to bez wątpienia człowiek z pasją. Oprócz firmowego warsztatu ma
w domu małe laboratorium, w którym zamyka się o różnych porach dnia i nocy, gdy tylko wpadnie mu do głowy jakiś ciekawy pomysł.
strona 70
Zagraj jak... Larry Carlton
Kariera Larry’ego Carltona rozpoczęła się już w latach 70., kiedy był on pełnoetatowym gitarzystą sesyjnym.
strona 115
W tym miesiącu naszym rozmówcą jest Piotr Aleksandrowicz, gitarzysta tria Raalya, które już od trzech lat współpracuje z Gabą
Kulką zarówno na scenie, jak i w studiu.
strona 40
ARCHIWUM
PRENUMERATA
Zamów prenumeratę lub zadzwoń tel. 022 257 84 22 Napisz do nas prenumerata@avt.pl Zamów e-prenumeratę