Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Magazyn / Archiwum / Luty 2010
W ciągu ostatnich 25 lat Steve Vai zyskał sobie miano innowatora gitary, który zasłynął z niezwykłej szybkości gry i niesamowitych sztuczek technicznych.
strona 24
Czy współczesna scena metalowa byłaby taka sama, gdyby nie Dave Mustaine? Nie ulega wątpliwości, że to jeden z najlepszych gitarzystów metalowych na świecie.
strona 30
W tym miesiącu rozmawiamy z żywą legendą muzyki bluesowej, Johnem Mayallem. Niedawno wydana płyta "Tough" jest już 57 albumem studyjnym w karierze tego muzyka.
strona 34


Dodatek specjalny
Jubileuszowy numer naszego miesięcznika postanowiliśmy uczcić, uzupełniając go o dodatek specjalny. Znajdziecie w nim 50 porad dla początkujących gitarzystów oraz 50 najwyżej ocenionych gitar, wzmacniaczy, efektów i akcesoriów, które mieliśmy okazję testować na łamach "Gitarzysty".
strona 24
Marka PRS od lat przyprawia gitarzystów o szybsze bicie serca, kojarząc się z instrumentami z wyższej półki.
strona 50
Wszyscy z pewnością pamiętają markę OLP. Były to budżetowe wersje instrumentów Music Man, wykonywane na licencji w Azji. Ale to już historia...
strona 54
Fleabass i Fleabass Junior - test
Basista Red Hot Chilli Peppers, Michael Peter Balzary - znany bardziej jako Flea - to niewątpliwie postać nietuzinkowa. Oprócz gry na basie od dłuższego czasu realizuje misję edukacyjną, która jest odpowiedzią na zjawisko eliminowania edukacji muzycznej ze szkół.
strona 58
Zespół Alice In Chains, legenda amerykańskiego grunge’u ze Seattle, niedawno wydał swoją kolejną płytę. To pierwszy krążek od czternastu lat, który zbiera doskonałe recenzje.
strona 40
ARCHIWUM
PRENUMERATA
Zamów prenumeratę lub zadzwoń tel. 022 257 84 22 Napisz do nas prenumerata@avt.pl Zamów e-prenumeratę