Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Magazyn / Archiwum / Marzec 2010
Swoją najnowszą płytą Wojtek Pilichowski udowadnia, że gitara basowa to instrument o wielu twarzach. Z artystą rozmawiamy m.in. o krążku "Fair Of Noise", basie i... krążownikach szos.
strona 26
W tym miesiącu przedstawiamy pierwszą część fotoreportażu z targów The NAMM Show, które odbyły się w dniach 14-17 stycznia w małym kalifornijskim miasteczku Anaheim.
strona 34
Przez wielu ludzi Greg Howe kojarzony jest ze shredem, z czego artysta doskonale zdaje sobie sprawę. Mimo to eksploruje on także nowe obszary muzyczne.
strona 44
W tym wydaniu "Gitarzysty" rozmawiamy z Dino Cazaresem z formacji Fear Factory, który wraz z kolegami zamierza przywrócić dobre imię swojemu okrętowi flagowemu.
strona 50
Piosenka z tekstem, czyli o tekstach do utworów. Jeśli jeszcze nie piszesz tekstów do własnych utworów, najwyższa pora spróbować tej sztuki. Zapraszamy do krótkiego poradnika, z którego się dowiesz, jak zostać tzw. tekściarzem.
strona 56
EC-401 FM to gitara nawiązująca kształtem do klasycznego modelu Les Paul. Projektanci z ESP poszli jednak znacznie dalej w swych poszukiwaniach i wyposażyli gitarę w zestaw aktywnych pickupów EMG.
strona 64
Fender Jazz Bass - test
Fender Jazz Bass kończy w tym roku 50 lat. Dla nas to dobra okazja, by przypomnieć sobie historię gitary basowej, która od 1960 roku fascynuje kolejne pokolenia muzyków.
strona 76
Zagraj jak... Mark Knopfler
Wysublimowany styl gry Marka Knopflera wciąż budzi podziw wśród gitarzystów, nawet tych najmłodszych.
strona 112
ARCHIWUM
PRENUMERATA
Zamów prenumeratę lub zadzwoń tel. 022 257 84 22 Napisz do nas prenumerata@avt.pl Zamów e-prenumeratę