Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Magazyn / Archiwum / Czerwiec 2010
Siedem nagród Grammy, dwa albumy na szczycie listy przebojów w Stanach Zjednoczonych, trzy sygnowane jego nazwiskiem Stratocastery, zdjęcie na okładce magazynu "Rolling Stone"...
strona 28
Francis Rossi, gitarzysta prowadzący i założyciel zespołu Status Quo, postawił teraz na karierę solową. Właśnie ukazała się jego druga solowa płyta, która jest doskonałą okazją do rozmowy.
strona 38
W artykule zaprezentujemy kilka wybranych utworów, które pomogły tej czwórce z Sheffield zostać jedną z najważniejszych brytyjskich grup z kręgu muzyki indierockowej.
strona 44
Ta młoda i bardzo utalentowana gitarzystka miała przed sobą wielką szansę, bo to właśnie ona miała być gitarzystką w zespole Michaela Jacksona podczas trasy koncertowej "This Is It".
strona 42
Słowo dinky pochodzi od double income, no kids yet, czyli... "podwójny dochód, jeszcze bez dzieci". Należy jednak przyznać, że minęły już czasy, gdy dostępność gitar Jackson ze względu na cenę kojarzono z taką właśnie sytuacją ekonomiczno-społeczną.
strona 56
W ofercie London City znajdziemy wzmacniacze instrumentalne, gitary oraz drobne akcesoria. Produkcja sprzętu ma miejsce w Chinach, a konkretnie (jak się nam udało dowiedzieć od polskiego przedstawiciela marki) w fabryce Farida. Do naszych testów trafiły trzy egzemplarze gitar elektrycznych: Comet MK I, Spitfire MK II i Dakota Gold.
strona 58
Kupujemy za ciężkie pieniądze wzmacniacz, który nareszcie ma "to" brzmienie. Niestety zmienia się gust muzyczny, zespół, w którym gramy, lub po prostu pewnego dnia bez ważniejszego powodu stwierdzamy, że podoba nam się każdy piec, tylko nie nasz...
strona 60
"Często, gdy rozmawiam z muzykującymi kolegami lub nawet z początkującymi elektronikami, padają pytania o "masę" i "uziemienie" sprzętu muzycznego."
strona 34
ARCHIWUM
PRENUMERATA
Zamów prenumeratę lub zadzwoń tel. 022 257 84 22 Napisz do nas prenumerata@avt.pl Zamów e-prenumeratę