Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Magazyn / Archiwum / Sierpień 2010
Po dwudziestu latach istnienia zespołu Opeth i po dziewięciu latach od wydania płyty "Blackwater Park" Mikael Åkerfeldt zdecydował się nagrać płytę solową.
strona 28
Naszym rozmówcą jest Ryszard Sygitowicz, jeden z czołowych polskich gitarzystów, który uważany jest za gitarowy numer jeden w Polsce nie tylko przez fanów, ale także przez wielu asów gitary.
strona 34
Ten doświadczony artysta ma na swoim koncie występy w zespołach Montrose, HSAS i Van Halen, a obecnie jest członkiem zespołu Chickenfoot, w którym gra u boku Satrianiego.
strona 44
Wzmacniacz Bassman został wprowadzony na rynek w 1952 roku jako dedykowany do pierwszej masowo produkowanej gitary basowej świata - Fender Precision Bass.
strona 74
Amerykańska firma Brian Moore Guitars powstała w 1992 roku w Brewster pod Nowym Jorkiem. Twórcom przyświecała idea tworzenia nowoczesnych, high-endowych gitar z użyciem m.in. kompozytowych materiałów i wielu nowoczesnych rozwiązań.
strona 64
Leo Fender to postać, której nie trzeba przedstawiać. Po sprzedaży firmy noszącej jego nazwisko koncernowi CBS zaangażował się w kilka innych projektów mających w przyszłości odmienić oblicze muzyki.
strona 68
W tym odcinku z cyklu "Ścieżki kariery" porozmawiamy sobie o tym, jak uzyskać lub poprawić własne brzmienie.
strona 54
Zagraj jak... Peter Green
Tym razem nie będziemy zajmować się technicznym aspektem gry i zanurzymy się w muzyczny świat pełen emocji, który został dogłębnie poznany przez takich gigantów gitary, jak choćby Peter Green.
strona 115
ARCHIWUM
PRENUMERATA
Zamów prenumeratę lub zadzwoń tel. 022 257 84 22 Napisz do nas prenumerata@avt.pl Zamów e-prenumeratę