Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Magazyn / Archiwum / Wrzesień 2010
Tommy Emmanuel gra na gitarze od kiedy skończył pięć lat. Dziś, pięćdziesiąt lat później, jest uznawany za jednego z najlepszych gitarzystów akustycznych na świecie.
strona 28
Ostatni z serii dwunastu koncertów, które zespół Bon Jovi zagrał w ramach światowej trasy koncertowej "The Circle Tour", był doskonałą okazją, aby porozmawiać Richiem Samborą.
strona 34
Prince i Tina Turner, Michael Bolton i Jonas Brothers. Co ich łączy? Te gwiazdy muzyki pop często w swojej karierze zapraszały słynnych gitarzystów, żeby nagrali dla nich krwiste, rockowe solówki.
strona 38
株式会社イーエスピー czyli Kabushiki Gaisha I Esu Pi, czyli że znane i lubiane przez wszystkich ESP ma swoją centralę w Burbank, w północnej Kalifornii, a jej prezesem jest Makoto Suzuki. Jednakże trzeba pamiętać, że firmę Electric Sound Products założył w 1975 roku w Tokio pan Hisatake Shibuya.
strona 64
Założona pod koniec lat 70. firma Dean Guitars jest obecnie jednym z największych producentów gitar oraz basów i może rywalizować z takimi potęgami, jak Fender czy Gibson.
strona 66
Pomimo że seria gitar basowych BTB Ibaneza liczy już parę latek, wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością, czego dowodem są nowe wersje nieustannie pojawiające się w ofercie.
strona 70
Uczono nas w szkołach, że kajmany to gady z rodziny aligatorów. Czy producent chciał nam w ten sposób zasugerować pokrewieństwo Caimana z modelem Alligator?
strona 74
Zagraj jak... Pete Townshend
W tym miesiącu bohaterem odcinka z cyklu "Zagraj jak..." jest gitarzysta grupy The Who, Pete Townshend. Ale spokojnie, nie będziemy Was tu namawiać do wykonywania dosyć niebezpiecznego "wiatraka", z którego słynie ten artysta...
strona 115
ARCHIWUM
PRENUMERATA
Zamów prenumeratę lub zadzwoń tel. 022 257 84 22 Napisz do nas prenumerata@avt.pl Zamów e-prenumeratę