Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Magazyn / Archiwum / Styczeń 2011
W tym miesiącu rozmawiamy z jednym z najbardziej cenionych gitarzystów świata, Steve’em Lukatherem. Tego muzyka sesyjnego można usłyszeć na niezliczonej liczbie albumów.
strona 22
Zakk Wylde zaczął grać na gitarze jako piętnastolatek i przez kilka kolejnych lat zajmował się tym w iście maniakalny sposób, nie rozstając się z instrumentem na dłużej niż kilka godzin, które poświęcał na... sen i szkołę.
strona 30
Frontman grupy Manic Street Preachers, James Dean Bradfield, wciąż jest wierny formie sztuki, którą wybrał wiele lat temu na początku swojej muzycznej drogi. Ten zdeklarowany rockman gotowy jest zawzięcie bronić rocka.
strona 38
Wiadomo, że mikrofon w domowym bądź projektowym studiu przyda nam się w wielu sytuacjach, ale przede wszystkim do nagrywania dźwięków, które płyną z naszego wzmacniacza gitarowego.
strona 52
Co łączy Elvisa Presleya, Hanka Marvina, Jimmy’ego Page’a i Briana Maya? Otóż łączą ich gitary Jamesa Burnsa zwanego brytyjskim Leo Fenderem. Burns London to firma założona w latach 60., która jako jedna z nielicznych z powodzeniem wcieliła w życie kilka własnych, oryginalnych
patentów konstrukcyjnych.
strona 62
Hayden to młoda brytyjska marka utworzona przez siostrzaną firmę Ashdown, znanego producenta sprzętu basowego i gitarowego.
Założeniem było dostarczenie muzykom oryginalnych wzmacniaczy gitarowych o najwyższych walorach jakościowych, bardzo przyjaznych w obsłudze i użytkowaniu.
strona 70
Zagraj jak...
Bohaterami tego odcinka cyklu "Zagraj jak..." są trzej gitarzyści: Steve Morse, Seasick Steve oraz Kevin Eubanks. Pierwszy z nich był już prezentowany na łamach naszego magazynu ("Gitarzysta" 10/2009), natomiast
dwaj pozostali opisywani są tu po raz pierwszy.
strona 111
Czwarty numer Basisty
W tym numerze m.in. wywiady z Davidem Ellefsonem (Megadeth) i Robertem Kubiszynem, testy Fleabass Touring Bass i Fender Standard Jazz Bass oraz warsztaty z Tomaszem Fularą, Tomaszem Grabowym i Kamilem Skwarą.
26 dodatkowych stron
ARCHIWUM
PRENUMERATA
Zamów prenumeratę lub zadzwoń tel. 022 257 84 22 Napisz do nas prenumerata@avt.pl Zamów e-prenumeratę