Kup Magazyn Gitarzysta

Najpierw grał covery grupy The Shadows na gitarze Watkins za 50 funtów, a później stworzył... heavy metal. Z tego wywiadu dowiecie się więcej o korzeniach Iommiego niż ze wszystkich poprzednich razem wziętych...
strona 20
W niedzielę 6 lutego br. odszedł nie tylko wielki artysta i ikona gitary, ale też niezwykle mądry i doświadczony człowiek. Buntownik, którego najmocniejszą bronią była gitara.
strona 26
Podejście do gitarowego grania Zbyszka Krebsa jest godne podziwu i z powodzeniem może posłużyć za wzór wielu młodym adeptom tego instrumentu.
strona 42
Firma Ibanez to prawdziwy król innowacji gitarowych. Zadziwiające jest, że nowe modele i serie pojawiające się w jej ofercie wciąż potrafią zaskoczyć nowym podejściem do tematu.
strona 62
Ikona narodziła się w roku 1954, kiedy to trzej dżentelmeni - Leo Fender, George Fullerton i Freddie Tavares - przedstawili światu następcę Telecastera. Nowy produkt, powołany do życia w czasach rozkwitu telewizji i marzeń o podboju kosmosu (a więc pokonania stratosfery), musiał mieć nazwę na miarę epoki.
strona 66
Bruce Egnater od wielu lat projektuje oryginalne konstrukcje wzmacniaczy, które wykorzystują niezwykle nowatorskie rozwiązania i charakteryzują się własnym, rozpoznawalnym brzmieniem. Dzięki niemu powstały rewelacyjne wzmacniacze z wymiennymi modułami, którą to koncepcję zastosowała również chociażby firma Randall we wzmacniaczach serii MTS.
strona 70
Zagraj jak... Freddie King
W tym miesiącu na warsztat weźmiemy zagrywki w stylu Freddiego Kinga, amerykańskiego gitarzysty bluesowego, który został umieszczony na 25 miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów wg magazynu "Rolling Stone".
strona 104
Ósmy numer Basisty
...a w nim m.in.: wywiady z Johnem Moyerem (Disturbed) i Jennifer Young, warsztaty i fotorelacja z Musikmesse 2011.
26 dodatkowych stron
ARCHIWUM
PRENUMERATA
Zamów prenumeratę lub zadzwoń tel. 022 257 84 22 Napisz do nas prenumerata@avt.pl Zamów e-prenumeratę