Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Magazyn / Archiwum / Czerwiec 2011
Czy rok 1986 był szczególny? Na pewno tak! Dokładnie dwadzieścia pięć lat temu trzy największe zespoły thrashmetalowe, czyli Metallica, Slayer i Megadeth, nagrały przełomowe albumy, które stały się kultowe.
strona 20
W tym miesiącu rozmawiamy z Dougiem Aldrichem, gitarzystą i stałym członkiem grupy Whitesnake od 2003 roku. jego energia i umiejętności wzbogaciły muzykę tej formacji, wprowadził bowiem do niej wiele świeżych pomysłów.
strona 30
Po dłuższej przerwie mamy przyjemność spotkać się z Tomkiem Andrzejewskim, który wydał nowy i nietuzinkowy gitarowy krążek "Mr. Guitarist".
strona 44
Jubileusz to świetna okazja, by się zatrzymać i spojrzeć w głęboką studnię przeszłości. Korzenie bohatera tego testu sięgają połowy lat 30. i pierwszych elektrycznych konstrukcji bez pudła rezonansowego wytwarzanych przez takie firmy, jak Audiovox czy Rickenbacker.
strona 62
Młoda szwajcarska firma VGS, w której tworzeniu uczestniczyła doskonale znająca rynek firma Gewa, coraz skuteczniej realizuje swoje motto Vision In Guitars.
strona 66
Blackstar to brytyjska firma mająca swą siedzibę w Northampton, której nazwa zaczerpnięta została z piosenki Radiohead "Black Star".
strona 70
Zagraj jak... Bill Frisell
Tym razem zajmiemy się sposobami na urozmaicenie skali melodycznej molowej. Na tę okoliczność przygotowaliśmy improwizację w stylu Billa Frisella.
strona 105
Dziewiąty numer Basisty
...a w nim m.in.: wywiady z Alainem Caronem i Davem LaRue, testy i warsztaty.
26 dodatkowych stron
ARCHIWUM
PRENUMERATA
Zamów prenumeratę lub zadzwoń tel. 022 257 84 22 Napisz do nas prenumerata@avt.pl Zamów e-prenumeratę