Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Demosfera / Powiedz, że

News

Powiedz, że

Autorem słów do kompozycji "Powiedz, że" jest Dariusz Orłowski, natomiast muzyki - Waldemar Orłowski i Dariusz Orłowski. Utwór ten został zarejestrowany we wrocławskim studiu Fonoplastikon, a jej producentem jest Marcin Bors. Skład grupy: Kuba Kęsy (wokal), Waldemar Orłowski (gitara), Dariusz Orłowski (gitara, wokal), Grzegorz Zioła (bas) i Marcin Śnigurowicz (perkusja).

Posłuchaj demonstracji

TOMASZ HAJDUK
Bardzo dobry poprockowy utwór. Zawodowa produkcja i wykonanie. A skoro mówimy o poziomie profesjonalnym, to trochę przyczepię się do tego, że słychać tu brak zaangażowania wokalisty w przekaz zawarty w tekście. Na szczęście w refrenie wychodzi już chwytająca serce iskierka emocji. Tak utalentowany wokalista jak Kuba Kęsy może, jak sądzę, skupić się na przekazie, mając warsztat i barwę w kieszeni.
Po za tym trzymam za Was kciuki i mocno kibicuję. Panowie z News, dobra robota!


KRZYSZTOF BŁAŚ
Przyjemna i łatwa w odbiorze muzyka. Teoretycznie jest to dobra, zawodowo brzmiąca propozycja na radiowy hit. Słuchając nadsyłanych propozycji, czasami zdarza się, że nie bardzo wiem, co na ich temat napisać. Zdarza się to w dwóch przypadkach, a mianowicie: kiedy mam tyle uwag, że nie wiem, od czego zacząć, oraz kiedy nagranie broni się samo i właściwie nie ma o czym pisać. Tym razem jest to ten drugi powód. Tutaj po prostu wszystko jest na miejscu. Prawdziwą recenzję jednak wystawią słuchacze.


KRZYSZTOF MASZOTA
To bardzo ciekawie brzmiące nagranie, do czego z pewnością w znaczący sposób przyczyniła się ciekawa aranżacja oraz wykonanie. Zawsze największą radością realizatora jest praca nad piosenkami, które się same "kleją" ze względu na przemyślane walory aranżacyjno-brzmieniowo-wykonawcze. Choć oczywiście sztuką jest też potrafić wycisnąć "ostatnie soki" z niezbyt podatnego na prace dźwiękowe materiału. W takim jednak przypadku rezultaty często nie przystają do prawdziwych możliwości realizatora wspartych dobrą pracą muzyków.

Fire on the Floor Beth Hart

Jedna z najciekawszych, współczesnych amerykańskich wokalistek - Beth Hart wydała kolejną interesującą płytę, którą udowadnia niezwykle wysoki...Gramy dalej

9 /10
Album of the Year Faith No More

Fatalne przyjęcie przez krytyków, komercyjna klęska i wreszcie rozpad zespołu na kilkanaście lat - żadnej innej płycie Faith No More reedycja...Gramy dalej

8 /10
Usurpress ocena 7
The Regal Tribe
Gatunek: Death metal
Coma ocena 6
2005 YU55
Gatunek: Alternative rock
Saxon ocena 8
Let Me Feel Your Power
Gatunek: Heavy metal
Zobacz wszystkie