Kup Magazyn Gitarzysta

prowizorka

Stu Kot

PRoW!ZoRKa to wrocławski zespół rockowy, który oficjalnie powstał w lipcu 2004 roku, ale jego korzenie sięgają wielu lat wstecz. Grupa tworzy muzykę w stylu progresywnego rocka, zahaczając czasem delikatnie o inne gatunki, jak np. funk, pop, rock’n’roll, punk rock czy klimaty etniczne.

Posłuchaj demonstracji
www.prowizorka.pl

TOMASZ HAJDUK
Wokal z tego zespołu to dobry materiał na rasowego śpiewaka. Reszta kapeli też nieźle sobie radzi, co słychać w zakręconych partiach instrumentalnych. Jest kilka momentów bardzo fajnych, szczególnie te z gitarą okraszoną flangerem. Najsłabszy punkt to kompozycje, mała ilość melodii i teksty, które proponuje zespół. Można też zauważyć pewien rozdźwięk pomiędzy fragmentami instrumentalnymi a śpiewanymi. Nie wiem, o co chodzi, ale często wokal wydaje się na siłę przyklejony do muzyki. Warto popracować nad tym, aby stało się odwrotnie.

KRZYSZTOF BŁAŚ
Nagrania nadesłane przez grupę są bardzo chaotycznie zaaranżowane, a poszczególne części sprawiają wrażenie posklejanych przypadkowo i na siłę. Nawał dźwięków i tematów sprawia, że po zakończeniu utworu w głowie słuchacza nie zostaje nic. Niektóre riffy brzmią wręcz jak odegrane ćwiczenia - takie pamięciowe granie wcześniej ustalonych schematów. Nie ma w tym oczywiście niczego złego, ale pod warunkiem, że pozostaje niezauważone przez słuchacza. Proponuję także popracować nad brzmieniem gitar, bo w tej chwili jest płaskie i pozbawione energii.


KRZYSZTOF MASZOTA
Całkiem inny rodzaj realizacji niż w przypadku zespołu News, jednak również przypadł mi on do gustu, głównie za sprawą naturalności brzmienia poszczególnych elementów miksu oraz ich ciekawego spasowania. W zasadzie nie mam większych uwag, może prócz tego, że wokal mógłby być o 2-3dB głośniejszy, a gitary i 1-2dB cichsze. Poza tym wszystko, jak to się mówi, siedzi.
Post Pop Depression: Live At The Royal Albert Hall Iggy Pop

W marcu ubiegłego roku Iggy Pop przypomniał o sobie świetnym albumem "Post Pop Depression", nagranym z pomocą Josha Homme'a.

Gramy dalej

9 /10
Acoustic Simple Minds

Kim są Simple Minds wie chyba każdy, kto choć pobieżnie interesuje się popkulturą. Wprawdzie czasy świetności przypadające na przełom lat...Gramy dalej

8 /10
David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię
Gatunek: Rock
Furia ocena 9
Księżyc Milczy Luty
Gatunek: Black metal
In Flames ocena 8
Battles
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie