Kup Magazyn Gitarzysta

prowizorka

Stu Kot

PRoW!ZoRKa to wrocławski zespół rockowy, który oficjalnie powstał w lipcu 2004 roku, ale jego korzenie sięgają wielu lat wstecz. Grupa tworzy muzykę w stylu progresywnego rocka, zahaczając czasem delikatnie o inne gatunki, jak np. funk, pop, rock’n’roll, punk rock czy klimaty etniczne.

Posłuchaj demonstracji
www.prowizorka.pl

TOMASZ HAJDUK
Wokal z tego zespołu to dobry materiał na rasowego śpiewaka. Reszta kapeli też nieźle sobie radzi, co słychać w zakręconych partiach instrumentalnych. Jest kilka momentów bardzo fajnych, szczególnie te z gitarą okraszoną flangerem. Najsłabszy punkt to kompozycje, mała ilość melodii i teksty, które proponuje zespół. Można też zauważyć pewien rozdźwięk pomiędzy fragmentami instrumentalnymi a śpiewanymi. Nie wiem, o co chodzi, ale często wokal wydaje się na siłę przyklejony do muzyki. Warto popracować nad tym, aby stało się odwrotnie.

KRZYSZTOF BŁAŚ
Nagrania nadesłane przez grupę są bardzo chaotycznie zaaranżowane, a poszczególne części sprawiają wrażenie posklejanych przypadkowo i na siłę. Nawał dźwięków i tematów sprawia, że po zakończeniu utworu w głowie słuchacza nie zostaje nic. Niektóre riffy brzmią wręcz jak odegrane ćwiczenia - takie pamięciowe granie wcześniej ustalonych schematów. Nie ma w tym oczywiście niczego złego, ale pod warunkiem, że pozostaje niezauważone przez słuchacza. Proponuję także popracować nad brzmieniem gitar, bo w tej chwili jest płaskie i pozbawione energii.


KRZYSZTOF MASZOTA
Całkiem inny rodzaj realizacji niż w przypadku zespołu News, jednak również przypadł mi on do gustu, głównie za sprawą naturalności brzmienia poszczególnych elementów miksu oraz ich ciekawego spasowania. W zasadzie nie mam większych uwag, może prócz tego, że wokal mógłby być o 2-3dB głośniejszy, a gitary i 1-2dB cichsze. Poza tym wszystko, jak to się mówi, siedzi.
Gods Of Violence Kreator

Mille Petrozza na czternastym albumie studyjnym Kreator pt. "Gods Of Violence" ogłasza: Szatan jest rzeczywistością!

Gramy dalej

8 /10
The Last Night of The Electrics Status Quo

Status Quo legendą jest i basta. Wystarczy wspomnieć, że od 1962 roku do dziś, nagrali 60 piosenek, które znalazły się na brytyjskiej liście...Gramy dalej

6 /10
Mad Season
Gatunek: Hardcore
Wastelands
Gatunek: Post-rock
Origin ocena 6
Unparalleled Universe
Gatunek: Death metal
Zobacz wszystkie