Kup Magazyn Gitarzysta

prowizorka

Stu Kot

PRoW!ZoRKa to wrocławski zespół rockowy, który oficjalnie powstał w lipcu 2004 roku, ale jego korzenie sięgają wielu lat wstecz. Grupa tworzy muzykę w stylu progresywnego rocka, zahaczając czasem delikatnie o inne gatunki, jak np. funk, pop, rock’n’roll, punk rock czy klimaty etniczne.

Posłuchaj demonstracji
www.prowizorka.pl

TOMASZ HAJDUK
Wokal z tego zespołu to dobry materiał na rasowego śpiewaka. Reszta kapeli też nieźle sobie radzi, co słychać w zakręconych partiach instrumentalnych. Jest kilka momentów bardzo fajnych, szczególnie te z gitarą okraszoną flangerem. Najsłabszy punkt to kompozycje, mała ilość melodii i teksty, które proponuje zespół. Można też zauważyć pewien rozdźwięk pomiędzy fragmentami instrumentalnymi a śpiewanymi. Nie wiem, o co chodzi, ale często wokal wydaje się na siłę przyklejony do muzyki. Warto popracować nad tym, aby stało się odwrotnie.

KRZYSZTOF BŁAŚ
Nagrania nadesłane przez grupę są bardzo chaotycznie zaaranżowane, a poszczególne części sprawiają wrażenie posklejanych przypadkowo i na siłę. Nawał dźwięków i tematów sprawia, że po zakończeniu utworu w głowie słuchacza nie zostaje nic. Niektóre riffy brzmią wręcz jak odegrane ćwiczenia - takie pamięciowe granie wcześniej ustalonych schematów. Nie ma w tym oczywiście niczego złego, ale pod warunkiem, że pozostaje niezauważone przez słuchacza. Proponuję także popracować nad brzmieniem gitar, bo w tej chwili jest płaskie i pozbawione energii.


KRZYSZTOF MASZOTA
Całkiem inny rodzaj realizacji niż w przypadku zespołu News, jednak również przypadł mi on do gustu, głównie za sprawą naturalności brzmienia poszczególnych elementów miksu oraz ich ciekawego spasowania. W zasadzie nie mam większych uwag, może prócz tego, że wokal mógłby być o 2-3dB głośniejszy, a gitary i 1-2dB cichsze. Poza tym wszystko, jak to się mówi, siedzi.
Hard Truth Coco Montoya

Coco Montoya po raz kolejny udowadnia, że nie trzeba być wybitnym gitarzystą, by stać się topowym bluesmanem.

Gramy dalej

7 /10
Atonement Immolation

Są piłkarze, których lubię, a których kariery układały się różnie. Jedni błysnęli za młodu, ale nigdy nie potwierdzili drzemiącego w nich...Gramy dalej

8 /10
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Lost In Paris Blues Band
Gatunek: Blues rock
Emmure ocena 8
Look at Yourself
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie