Kup Magazyn Gitarzysta

Fly Like A Dog

Immortal

Zespół powstał w 2002 roku z inicjatywy Dychy i Loczka. Pierwszy skład uzupełniali perkusista Mundi i wokalista Barti, a niebawem do zespołu dołączył Wojtas, który wzbogacił brzmienie formacji o partie klawiszy. Ten okres działalności to przede wszystkim I miejsce i główna nagroda na festiwalu CZADOWISKO 2002 oraz wydane własnym sumptem demo "Mantra". Ostatnim dziełem grupy jest wydana w tym roku EP-ka zatytułowana "Mantodea".
Posłuchaj demonstracji
www.flylikedog.com

TOMASZ HAJDUK
Po przesłuchaniu demo tego zespołu usłyszałem sprawne granie, a także mroczny i niemal klaustrofobiczny klimat. Do tego udało mi się wyłowić próbę przekazania pewnej treści i w sumie cztery dźwięki, nazwijmy je bazowymi. Czy wytworzenie takiego, a nie innego klimatu i opakowanie czterech nut w skromną koronkę pochodów gitarowych wystarczy, by nazwać to muzyką? Powiedzmy, że tak. Obawiam się jednak, że zarówno zespół, jak i słuchacze szybko zmęczą się taką formułą. Doradzam wprowadzenie do utworów odrobiny powietrza.


KRZYSZTOF BŁAŚ
Ciekawe pomysły, jasna koncepcja brzmienia - tak w skrócie bym mógł określić nagrania nadesłane przez zespół Fly Like A Dog. Niezła porcja energii zakłócona jest jednak przez fatalnie brzmiący werbel i stopę. Generalnie nie podoba mi się realizacja numerów, sama muzyka jednak broni się doskonale. Połączenie ostrego wokalu z melodyjnie śpiewanymi wstawkami nie jest może niczym nowym, ale sprawdza się znakomicie. Gdyby jeszcze dodać więcej dołu gitarom, całość brzmiałaby miażdżąco.


KRZYSZTOF MASZOTA
To przyzwoicie brzmiące nagranie, zdecydowany faworyt wśród prezentowanych w tym miesiącu. Jednak przyczepiłbym się do werbla brzmiącego tak, jakby był grany szczoteczkami. Dodatkowo dziwne wrażenie podsyca dość jasna stopka, ale jeśli werbel byłby mocny, rockowy, to ta stopka brzmiałaby całkiem dobrze w kontekście reszty instrumentów. Poza tym gitary i wokale brzmią dobrze, natomiast brakuje nieco basu, tym bardziej że nie mają go również gitary, nie pulsuje w dole również stopka.

For Crying Out Loud Kasabian

Mając słabość do niegrzecznych chłopców urodzonych na Wyspach Brytyjskich, chyba nie sposób ocenić kolejnego albumu Kasabian inaczej jak pozytywnie....Gramy dalej

8 /10
Desire Hurts

Mój ulubiony duet wydał kolejną, wielką płytę. Inną niż do tej pory, utrzymaną w konwencji, która przynajmniej na razie kompletnie mi do Hurts...Gramy dalej

7 /10
Lebowski ocena 7
Plays Lebowski
Gatunek: Art Rock
Fractured
Gatunek: Progressive rock
BCCIV
Gatunek: Hard rock
Zobacz wszystkie