Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Demosfera / Złodzieje marzeń

Na pohybel

Złodzieje marzeń

Zespół Na Pohybel powstał w 2006 roku w Ostrowi Mazowieckiej. W skład zespołu wchodzą: Dorota Jarząbek (wokal), Marcin Wilczewski (gitara), Tomasz Deryło (gitara), Łukasz Deryło (bas) oraz Dariusz Przastek (bębny). Od samego początku zespół gra tylko utwory własnego autorstwa oscylujące wokół rocka.
Posłuchaj demonstracji

TOMASZ HAJDUK
Podoba mi się gra gitarzystów tego zespołu. Muzycy wiedzą, jak podzielić role akompaniamentu między siebie. Basiście doradziłbym trochę bardziej oszczędną grę. Im mniej potrzebujesz nut, by utrzymać całość w pulsie, tym lepiej. Moja jedyna uwaga dotyczy tego, że wokal sprawia wrażenie nieco odklejonego od muzyki. Tak jakby zespół nagrał swoje, a wokalistka musiała szybko stworzyć teksty i zaśpiewać je do gotowej muzyki. Komponujcie i wymyślajcie linie wokalne razem, a będzie znacznie ciekawiej.


KRZYSZTOF BŁAŚ
Ktoś tu zdecydowanie przekombinował z formą i aranżem. Jest tu kilka wątków, które są niezbyt szczęśliwie połączone. Zadajcie sobie pytanie, do kogo kierujecie swoją muzykę - jest ona zbyt poplątana, aby trafiła na komercyjne listy przebojów, a zbyt komercyjna, aby funkcjonowała w środowisku undergroundu. Jak dla mnie, nadesłane nagrania są zupełnie bezbarwne, a chaos w nich panujący skutecznie odwraca uwagę od tzw. poetyckiej warstwy tekstowej... Za długie wstępy, zakończenia, puste takty w środku utworu, gdzie zupełnie nic się nie dzieje.


KRZYSZTOF MASZOTA
To nagranie brzmi trochę archaicznie, ponadto nie wiadomo, dlaczego wokal tak bardzo dominuje nad aranżem, zwłaszcza w spokojniejszych fragmentach. Zasadniczy problem to właśnie zachwiane proporcje, np. w momencie, gdy wchodzi gitara melodyczna, która jest zdecydowanie za cicha. Plus za estetyczne brzmienie poszczególnych instrumentów, perkusji, gitar, basu i wokalu. W zasadzie nieco "przemeblowania" w proporcjach, nieco kompresji na sumę i nagranie to zagrałoby znacznie lepiej.

Ave Venom Inc.

Venom w nazwie, ale nie zawsze w muzyce. Czy to coś złego? A jakże!

Gramy dalej

8 /10
To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Kadavar ocena 8
Rough Times
Gatunek: Rock
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Zobacz wszystkie