Kup Magazyn Gitarzysta

Zbrodnia Ikara

Banał

Zbrodnia Ikara to kalisko- -ostrowska formacja, która powstała w październiku 2006 roku z inicjatywy gitarzysty Marcina Felisiaka i perkusisty Piotra Walotki. Zespół wykonuje głównie muzykę hardrockową, inspirowaną twórczością takich grup, jak: Deep Purple, Black Sabbath, Rainbow czy Whitesnake. Grupa koncertuje głównie w regionie i właśnie planuje wydać swój pierwszy album.
Posłuchaj demonstracji

TOMASZ HAJDUK
Myślę, że w tym zespole jest potencjał. Kompozycja, pomimo że trochę patetyczna i hmm... banalna, od strony muzycznej pokazuje, że muzycy mają ambicje i szanse na tworzenie w przyszłości fajnych kawałków. Zasugeruję wszystkim w zespole pracę nad aranżami. Dotyczy to zwłaszcza sekcji rytmicznej, która gra w tym utworze pod gitarzystę, zamiast robić swoje w tle. Jeszcze drobna uwaga do wokalisty: twórz linie melodyczne zamiast beznamiętnego śpiewania wiersza z kartki. Masz kawał głosu, więc zrób z niego wizytówkę zespołu, śpiewając dobre melodie.


KRZYSZTOF BŁAŚ
Pomijając słabą dykcję wokalisty, od strony wykonawczej całość brzmi nie najgorzej. Problemem jest pewien archaizm wkradający się do kompozycji. Odnoszę wrażenie, jakbym cofnął się 20 lat do czasów, kiedy w Polsce rozkwitał hard rock. Jeżeli jednak współczesny zespół popełnia muzykę brzmiącą jak żywcem wyciągnięta ze skansenu, to mam obawy, czy uda się pozyskać nowych odbiorców. Muzycy posiadają możliwości w postaci wystarczającego warsztatu, teraz tylko trzeba przeskoczyć mentalnie dwie dekady i tchnąć w kompozycje więcej świeżości!


KRZYSZTOF MASZOTA
Nagranie to brzmi jak hardrockowe produkcje sprzed kilku ładnych lat. Perkusja jest schowana w głębi, gitary dominują na pierwszym planie, a w środku wtóruje im wokal. Obecnie świadczy to raczej o tym, że nikt zbytnio nie przykładał się do produkcji tego nagrania. Z premedytacją nikt już raczej nie dąży do osiągnięcia tego typu brzmienia w miksie. Plus za czytelność wokalu, która sprawia, że słowa są zrozumiałe.

Forever Child Agnieszka Chylińska

Niekoronowana królowa polskiego rocka po siedmiu latach powróciła z nowym albumem, choć może to powrót ze znaczniej głębiej osadzonego okresu?...Gramy dalej

6 /10
XXX - Three Decades in Metal Hansen & Friends

Kai Hansen to gitarzysta i wokalista, a zarazem ikona niemieckiej sceny heavy i power metalu, współtwórca Helloween, twórca Gamma Ray i członek...Gramy dalej

8 /10
Spoiwo ocena 9
Salute Solitude
Gatunek: Post-rock
Beth Hart ocena 9
Fire on the Floor
Gatunek: Blues
Album of the Year
Gatunek: Alternative rock
Zobacz wszystkie