Kup Magazyn Gitarzysta

Zbrodnia Ikara

Banał

Zbrodnia Ikara to kalisko- -ostrowska formacja, która powstała w październiku 2006 roku z inicjatywy gitarzysty Marcina Felisiaka i perkusisty Piotra Walotki. Zespół wykonuje głównie muzykę hardrockową, inspirowaną twórczością takich grup, jak: Deep Purple, Black Sabbath, Rainbow czy Whitesnake. Grupa koncertuje głównie w regionie i właśnie planuje wydać swój pierwszy album.
Posłuchaj demonstracji

TOMASZ HAJDUK
Myślę, że w tym zespole jest potencjał. Kompozycja, pomimo że trochę patetyczna i hmm... banalna, od strony muzycznej pokazuje, że muzycy mają ambicje i szanse na tworzenie w przyszłości fajnych kawałków. Zasugeruję wszystkim w zespole pracę nad aranżami. Dotyczy to zwłaszcza sekcji rytmicznej, która gra w tym utworze pod gitarzystę, zamiast robić swoje w tle. Jeszcze drobna uwaga do wokalisty: twórz linie melodyczne zamiast beznamiętnego śpiewania wiersza z kartki. Masz kawał głosu, więc zrób z niego wizytówkę zespołu, śpiewając dobre melodie.


KRZYSZTOF BŁAŚ
Pomijając słabą dykcję wokalisty, od strony wykonawczej całość brzmi nie najgorzej. Problemem jest pewien archaizm wkradający się do kompozycji. Odnoszę wrażenie, jakbym cofnął się 20 lat do czasów, kiedy w Polsce rozkwitał hard rock. Jeżeli jednak współczesny zespół popełnia muzykę brzmiącą jak żywcem wyciągnięta ze skansenu, to mam obawy, czy uda się pozyskać nowych odbiorców. Muzycy posiadają możliwości w postaci wystarczającego warsztatu, teraz tylko trzeba przeskoczyć mentalnie dwie dekady i tchnąć w kompozycje więcej świeżości!


KRZYSZTOF MASZOTA
Nagranie to brzmi jak hardrockowe produkcje sprzed kilku ładnych lat. Perkusja jest schowana w głębi, gitary dominują na pierwszym planie, a w środku wtóruje im wokal. Obecnie świadczy to raczej o tym, że nikt zbytnio nie przykładał się do produkcji tego nagrania. Z premedytacją nikt już raczej nie dąży do osiągnięcia tego typu brzmienia w miksie. Plus za czytelność wokalu, która sprawia, że słowa są zrozumiałe.

Pick Your Poison Selwyn Birchwood

Selwyn Birchwood zdążył wydać własnym sumptem dwie płyty, nim zgłosili się do niego przedstawiciele Alligator Records z propozycją, by dołączył...Gramy dalej

7 /10
Under Stars Amy MacDonald

Jeśli już musimy znaleźć się "Under Stars", Amy MacDonald z pewnością będzie niezłym towarzystwem - piękna kobieta u boku zawsze podnosi jakość...Gramy dalej

3 /10
Post-Traumatic Stress Disorder
Gatunek: Industrial rock
One More Time with Feeling
Gatunek: Rock
Reaching into Infinity
Gatunek: Power metal
Zobacz wszystkie