Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Demosfera / Black Star

Razor Of Decadence

Black Star

W styczniu 2003 roku wśród czwórki znajomych zafascynowanych heavy metalem zrodził się pomysł założenia zespołu. Rozpoczęli naukę gry na instrumentach i utworzyli pierwszy skład zespołu, który wówczas nie posiadał jeszcze nazwy (na obecną nazwę Razor Of Decadence artyści zdecydowali się w 2005 roku). W październiku 2007 roku formacja zarejestrowała swój pierwszy materiał demo, na który złożyły się dwa utwory: "Dream Destroyer" oraz "Black Star".
Posłuchaj demonstracji

TOMASZ HAJDUK
Jest w tej grupie pewien potencjał, jednak partie - szczególnie gitarowe - zostały wykonane bardzo niedokładnie. Największe wykroczenie jest jednak dopiero przed nami: instrumenty ze sobą nie stroją... Brak poprawnego stroju w nagraniach dyskwalifikuje całą resztę. I tego się trzymajmy. Polecam wyprawę do sklepu po zestaw tunerów dla wszystkich muzyków w zespole. Nie popełnijcie tego błędu podczas kolejnych sesji nagraniowych.


KRZYSZTOF BŁAŚ
Czeka Was jeszcze dużo pracy - w szczególności nad warsztatem muzycznym. Gitarzyści do roboty! W tej chwili słychać, że macie większe chęci niż umiejętności - czas te proporcje wyrównać (tylko korzystnie). Kolejny raz polecam grę z metronomem - nie tylko w domu, ale także wspólnie podczas prób. Pomimo wielu wpadek i warsztatowych uchybień w nadesłanych utworach drzemie potencjał. Być może trzeba by tu i ówdzie przemyśleć aranż; ale jest też wiele chwytliwych riffów. Pracujcie więc dalej, bo kierunek jest słuszny!


KRZYSZTOF MASZOTA
Brzmienie oraz wykonanie partii perkusji to jakaś pomyłka, równie nieciekawie prezentuje się brzmienie gitar rytmicznych oraz basu. Chyba jeszcze najciekawiej z tego wszystkiego brzmią partie gitary solowej, klawisze oraz wokal, który oprócz zbytnio uwypuklonych sybilantów "daje radę". Pod względem wykonawczym utwór poraża niedopracowaniem. Podoba mi się charakter brzmieniowy części, w której pojawia się wokal kobiecy oraz męski- to jeden z lepszych fragmentów całego utworu, maskujący inne jego mankamenty.

Ambitions One Ok Rock

Kiedy wydaje się, że świat zdążył już nasycić się boysbandami, chłopcy z One OK Rock nieugięcie trwają na stanowisku. Czy słusznie?...Gramy dalej

5 /10
Big Fun Trio Elvin Bishop

Czterdzieści minut znakomitej rozrywki spod znaku klasycznego bluesa zaserwował Elvin Bishop na najnowszym albumie "Big Fun Trio".

Gramy dalej

7 /10
Warbringer ocena 9
Woe To The Vanquished
Gatunek: Thrash metal
Hard Truth
Gatunek: Blues rock
Immolation ocena 8
Atonement
Gatunek: Death metal
Zobacz wszystkie