Kup Magazyn Gitarzysta

Guardian of Death

Fear

GoD został założony w maju 2007 roku w Węglińcu. W jego skład wchodzą: Aleks Basarab (wokal), Marek Wroński (perkusja), Kamil Bogacz (gitara) oraz Kacper Dziuba (bas). Podkreślenia wart jest wiek członków zespołu: 14 i 15 lat. Muzyka grupy to połączenie hard rocka i metalu. Chłopcy sami piszą teksty oraz muzykę swoich utworów.
Posłuchaj demonstracji

TOMASZ HAJDUK
Skoro muzycy tego zespołu mają dopiero po 14-15 lat, to nie pozostaje mi napisać nic innego jak tylko to, by pracowali nad kompozycjami, brzmieniem i techniką. Jak na pierwsze nagrania jest całkiem OK. Są zespoły, które po pięciu latach prób nie potrafią tak zagrać... Praca, praca i jeszcze raz praca nad równym graniem, dobrymi kawałkami i za dwa lata może się z tego wykluć coś ciekawego.


KRZYSZTOF BŁAŚ
Panowie, fakt, że jesteście tak młodzi, może działać na Waszą korzyść - dużo jeszcze przed Wami. Uczciwie jednak trzeba przyznać, że czeka Was mnóstwo pracy. Przede wszystkim korzystajcie z takiego dobrodziejstwa techniki, jakim jest metronom. Obsuwy rytmiczne, które słychać w nadesłanych utworach, po prostu zniechęcają do ich słuchania. Myślę, że jeżeli będziecie doskonalić swój warsztat i konsekwentnie dążyć do celu, to macie realną szansę go osiągnąć.


KRZYSZTOF MASZOTA
Produkt ten to typowy reprezentant demówki, kiedyś zwanej rehem (od angielskiego słowa rehearse oznaczającego odbywanie próby). Poleciłbym tego typu dema pozostawić dla własnych potrzeb związanych z rozwojem twórczym zespołu, a do czasopism - przygotowanie porządnych demówek, brzmiących naprawdę solidnie. To wyjdzie tylko z korzyścią dla zespołu, który dzięki temu ktoś może zauważyć i poważnie się nim zainteresować. W dzisiejszych czasach bowiem forma wyrazu artystycznego jest bardzo ważna.

Popestar Ghost

Jako jeden z nielicznych w redakcji naszego magazynu uparcie bronię Ghost.

Gramy dalej

9 /10
Breaking Habits Meller Gołyźniak Duda

Wreszcie doczekaliśmy się polskiej supergrupy z prawdziwego zdarzenia. Nie jakiejś tam odpustowej zgrai muzykantów do kieliszka, ale ekipy złożonej...Gramy dalej

8 /10
Testament ocena 8
Brotherhood of the Snake
Gatunek: Thrash metal
When The Smoke Clears
Gatunek: Hardcore
Shklo ocena 7
Shklo Music
Gatunek: Alternatywa
Zobacz wszystkie