Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Demosfera / Piotr Wojdołowicz

Piotr Wojdołowicz

Piotr Wojdołowicz

Jak pisze sam Piotr, nadesłane kawałki są efektem twórczej nudy, która go czasami dopada. Interesuje go raczej muzyka metalowa, choć nie stroni także od innych (niekoniecznie gitarowych) gatunków. Materiał został nagrany przy użyciu gitary Ibanez RG470 z przetwornikami EMG 81 i 85, pieca Marshall MG100DFX, efektu Boss MT2 Metal Zone MT2, programu Cool Edit Pro oraz automatu perkusyjnego z programu FutureBeat.

TOMASZ HAJDUK
Uff..., mocne, ale chyba niezłe. Co prawda słyszę więcej karabinu maszynowego niż dźwięków, lecz coś tam się powoli wyłania z mroku (śmiech). Wiosło brzmi całkiem przyzwoicie, pomysły są w porządku. Jest czad, to znaczy można sobie go wyobrazić, bo bez basu mamy tylko sprawne "demo nagrania demo". Rodzi się pytanie, gdzie jest basówka? Z tym instrumentem wszystko miałoby sens. Mimo to kupuję, bo słychać, że ten facet poradzi sobie w każdej, nawet najdzikszej kapeli.


KRZYSZTOF BŁAŚ
Zdecydowanie brakuje basu - ściana gitar nie jest w stanie zastąpić mocnej podstawy rytmicznej. Jeśli już jesteśmy przy gitarach, to jest ich zdecydowanie za dużo. Proponowałbym też zdjąć nieco gainu, przez co nagranie nie straci na mocy, a zyska na przejrzystości. Muzyka metalowa rządzi się swoimi prawami, a jednym z nich są dobre, napędzające riffy. Tych tutaj niestety brakuje. Gitarę solową proponowałbym umieścić bliżej, gdyż jest nieczytelna i nie może przebić się przez gąszcz podkładu.


KRZYSZTOF MASZOTA
Niestety, ten typ "produkcji muzycznej" należy do gatunku tych, które radzę zachować dla najbliższego grona znajomych. Mimo słyszalnego wkładu twórczego forma prezentacji uniemożliwia wręcz słuchanie. W tym przypadku nie warto również wspominać o detalach dotyczących tego, co zmienić w miksie. Wymagana jest tu bowiem całkowita przebudowa i zmiana sposobu myślenia przy realizacji.

Fire on the Floor Beth Hart

Jedna z najciekawszych, współczesnych amerykańskich wokalistek - Beth Hart wydała kolejną interesującą płytę, którą udowadnia niezwykle wysoki...Gramy dalej

9 /10
Album of the Year Faith No More

Fatalne przyjęcie przez krytyków, komercyjna klęska i wreszcie rozpad zespołu na kilkanaście lat - żadnej innej płycie Faith No More reedycja...Gramy dalej

8 /10
Usurpress ocena 7
The Regal Tribe
Gatunek: Death metal
Coma ocena 6
2005 YU55
Gatunek: Alternative rock
Saxon ocena 8
Let Me Feel Your Power
Gatunek: Heavy metal
Zobacz wszystkie