Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Demosfera / Kiedy Jesteś Obok

Blooszcz

Kiedy Jesteś Obok

W 2005 roku grali jako Jai-Alai. Po kilku udanych koncertach (łódzki Lizard King, stołeczne Radio Luxembourg) i paru medialnych sukcesach (m.in. wyróżnienie w TV Toya) entuzjazm opadł i muzycy zawiesili działalność, by po roku powołać do życia Blooszcz - kapelę, która jest mieszanką ich ulubionych stylów. W muzyce Blooszczu da się słyszeć popowe nuty wokalu, ostrzejsze gitarowe riffy, finezyjne dźwięki basu oraz zdecydowaną rockową perkusję.

Posłuchaj demonstracji

TOMASZ HAJDUK
Podoba mi się to, co robicie. Macie fajne, świeże pomysły. Dotarliście do punktu kariery, w którym - aby przeskoczyć do wagonu z napisem "Pro" - trzeba wykonać trochę więcej pracy. Po pierwsze, sugeruję popracować nad lepszymi polskimi tekstami, tym bardziej że polski przekaz to Wasz mocny atut. Po wtóre, warto popracować też nad liniami wokalnymi, w tym nad chórkami. To najważniejszy element, który przyciąga uwagę słuchacza, więc nie warto odpuszczać i należy lepiej szlifować każdą linijkę.

KRZYSZTOF BŁAŚ
Zespół nadesłał kilka kompozycji różniących się diametralnie stylem, jak również jakością wykonania. Wygląda na to, że autorzy nie mają jasnej wizji swojego brzmienia ani wytyczonego kierunku muzycznego. To powoduje, że ciężko będzie w przyszłości znaleźć im swoje miejsce na rynku muzycznym. Z drugiej strony słychać, że zespół wciąż poszukuje, a to oznacza rozwój stylu i nowe pomysły. Technicznie całość jest zagrana na wystarczającym poziomie i choć nie ma w tych utworach fajerwerków, można znaleźć w nich chwytliwe i wpadające w ucho refreny.


KRZYSZTOF MASZOTA
Jak na nagranie przygotowane własnym sumptem brzmi ono bardzo dobrze. Jednak w przyszłości, podczas przygotowania miksu, można by zwrócić uwagę na proporcje pasmowe, bowiem głos jest dość jaskrawy, mimo że towarzyszy mu jasno brzmiący werbel, który także mógłby nieco mniej odstawać od blach (brzmiących zdecydowanie cieplej) w wysokim paśmie. Poza tym miks ten mógłby być nieco głębszy, co można uzyskać za pomocą nieco bardziej osadzonego basu nie tylko w gitarze basowej, ale także w gitarach rytmicznych.

Groovin' In Greaseland Rick Estrin & The Nightcats

Niecałą godzinę przesiąkniętych optymizmem i humorem, zatopionych w beztroskiej zabawie bluesów zaserwował Rick Estrin.

Gramy dalej

7 /10
Colossus Triggerfinger

Powiadają, że lepsze jest wrogiem dobrego. Są momenty, gdy właśnie tak myślę o najnowszym albumie Triggerfinger.

Gramy dalej

7 /10
Wall of Sound
Gatunek: Metal
Live at Carnegie Hall - An Acoustic Evening
Gatunek: Blues rock
How Did We Get So Dark?
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie