Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Demosfera / Through The Night

Volverine

Through The Night

Volverine powstał po rozpadzie działającego 10 lat Wersetu. Z pięcioosobowego zespołu zostali jedynie: Bartosz Pałka (gitary, wokal, teksty i muzyka) oraz Jarek Piotrowski (perkusja). Artyści grają razem od niespełna roku, a swoją muzykę określają jako głęboko zanurzoną w nurcie metalowym.
Posłuchaj demonstracji

TOMASZ HAJDUK
Gdybyśmy sobie wyobrazili, że utwór nadesłany przez Volverine został porządnie nagrany i profesjonalnie wyprodukowany, wówczas okazałoby się, że w duecie jest potencjał. W tym momencie za wcześnie jednak na pełne uniesień pochwały, gdyż mamy do czynienia z przeciętną demówką nagraną raczej dla własnej przyjemności niż w celu pozyskania odbiorców. Niemniej jednak chętnie posłucham kolejnych nagrań tego składu.


KRZYSZTOF BŁAŚ
Teoretycznie wszystko jest na swoim miejscu - niezłe brzmienie i zdecydowanie poprawne wykonanie. Niestety nadesłany utwór nie posiada nic charakterystycznego, co można by zapamiętać. Brakuje chwytliwych riffów, które wcale nie muszą być skomplikowane dla osiągnięcia efektu. Wystarczy przypomnieć sobie choćby początkowy riff z utworu "Symphony Of Destruction" zespołu Megadeth. Niewiele osób potrafi przypomnieć sobie, jak ten utwór leci dalej, za to już po pierwszych dźwiękach staje się on rozpoznawalny. Takie właśnie podejście wydaje się być kluczem do sukcesu.


KRZYSZTOF MASZOTA
Całkiem niezła produkcja, aczkolwiek wokale są za ciche, a gitary zbyt dominują, podobnie jak dość suchy i środkowy werbel. Całość jest pozbawiona wyższych alikwotów, mówiąc inaczej - wszystko jest nieco tępe. Nie ma też głębi, co wynika z braku dokładnego podziału na pasma - stopka nie pracuje w dole, basu też nie słychać. Generalnie zatem brakuje dołu z wyjątkiem fragmentów, gdzie gitara gra tłumione dźwięki na niskich tonach. Ponadto około drugiej minuty pojawiły się przestery na sumie spowodowane prawdopodobnie problemami ogranicznika ze zbyt skomasowanym atakiem sygnałów. Pomogłoby tu wydłużenie czasu zaprzestania działania (release).

2005 YU55 Coma

Coma skacze na główkę: nie dość, że nagrała kolejną płytę, która dostarczy pożywkę hejterom, to jeszcze wprawia w konsternację fanów...Gramy dalej

6 /10
Let Me Feel Your Power Saxon

Album "Let Me Feel Your Power" to dziesiąte koncertowe wydawnictwo angielskiej legendy heavy metalu, grupy Saxon.

Gramy dalej

8 /10
Roman Kostrzewski. Głos z ciemności
Gatunek: Metal
World Gone Mad
Gatunek: Crossover
Suicide Squad: The Album
Gatunek: Soundtrack
Zobacz wszystkie