Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Demosfera / To Miejsce

Spin

To Miejsce

Zespół Spin powstał w 2006 roku w Tucholi. W jego skład wchodzą: Kinga Olszewska (wokal), Maciej Mews (bas, chórki), Piotr Budnik (gitara), Piotr Borowiec (gitara) i Tomasz Lisiecki (bębny). Założeniem kapeli jest tworzenie utworów opartych na emocjach i niebanalnym przekazie oraz usilna praca nad doskonaleniem aranżacji, tekstów i brzmienia. Styl grupy oscyluje wokół rocka.

Spin
Posłuchaj demonstracji

TOMASZ HAJDUK
Przyjemne dźwięki. Oprócz niezłych kompozycji i dojrzałego podejścia do gry najbardziej podoba mi się robota gitarzystów. Słychać współpracę obu muzyków i pomysł na brzmienie. Tak trzymać! Pozostaje tylko zdopingować bardziej do pracy wokalistkę grupy. Maniera wokalna w stylu popularnej ostatnio Toli raczej nie przekona słuchaczy rocka. Powinna mieć więcej odwagi, bo ma dobrą, ładną barwę głosu, pomysł na teksty i wyraźnie słyszalny zapał do śpiewania.

KRZYSZTOF BŁAŚ
Na początku apel do wokalistki: jeśli już decyduje się śpiewać po polsku (co jest dobrym posunięciem) to wypadałoby to robić tak, aby można było zrozumieć tekst. Przesadna modulacja głosu nie dość, że brzmi sztucznie, to powoduje, że i tak trudna warstwa tekstowa nie ma szans trafienia do słuchacza. Warsztatowo zespół gra poprawnie, gorzej jednak z aranżacją utworów. Brakuje chwytliwych elementów, które mogłyby wpaść w ucho i pozostać w pamięci. Utwory wydają się monotonne i generalnie o niczym.{/B 5)

KRZYSZTOF MASZOTA
To nagranie jest zdecydowanie za ciche w porównaniu do współczesnych produkcji i nie wynika to bynajmniej z niskiego poziomu średniego - nagranie jest dość mocno wyrównane pod tym względem. Problem wynika z barw instrumentów oraz głosu, a także ze zbyt niskiego poziomu szczytowego sygnału sięgającego jedynie -3dBFS. Generalnie to nagranie należy "wyprowadzić" z dalszego planu, na którym się znajduje. Czyli: korektor, kompresor i nieco więcej odwagi podczas miksowania!

Day Of The Gusano: Live in Mexico Slipknot

Slipknot powrócił do przeszłości.

Gramy dalej

8 /10
Made in Poland Kult

Kult to przede wszystkim zespół koncertowy. Na scenie prawdziwy tytan. Kto wie czy nie najlepsza koncertowa ekipa w Polsce. Na pewno najbardziej zapracowana....Gramy dalej

7 /10
Jake Bugg ocena 5
Hearts That Strain
Gatunek: Folk
Wintersun ocena 8
The Forest Seasons
Gatunek: Metal
Believe ocena 9
VII Widows
Gatunek: Art Rock
Zobacz wszystkie