Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Demosfera / Nie Poddawaj Się

Qu4ttRo

Nie Poddawaj Się

Qu4ttRo to lubuska formacja prezentująca ciekawie, ostro podane riffy gitarowe i wykrzyczane teksty. Zespół ma za sobą koncerty przed takimi artystami, jak: Proletaryat, Acid Drinkers czy Artrosis.

Qu4ttRo
Posłuchaj demonstracji
www.quattro.art.pl

TOMASZ HAJDUK
Nadesłane kawałki, jeśli przyjrzeć im się od strony gitarowej, prezentują niezły poziom. Są zgrabne riffy, mocne zagrywki, niezły puls. Nie przekonują tylko same kompozycje. Nawet w ciężkim graniu nie można zapominać o tym, że same riffy to nie wszystko. Musi być coś więcej niż jeden dźwięk stanowiący kotwicę utworu. W Waszym przypadku wszystkie kawałki opierają się na dźwięku D, uzyskanym za pomocą opuszczenia stroju do drop D. To słychać i dlatego po przesłuchaniu trzech utworów materiał robi się monotonny.

KRZYSZTOF BŁAŚ
Podoba mi się energia, z jaką gra Qu4ttro. Proste granie z kopem. Chwilami gdzieś ginie basista, a wraz z nim niskie częstotliwości. Kolejna uwaga tyczy się samej formy nadesłanych utworów. Może należałoby jeszcze raz przemyśleć poszczególne części kompozycji - czasem wstępy są zbyt długie i nużące, a niektóre riffy grane zbyt długo. Słychać, że zespół ma wytyczony kierunek, w którym konsekwentnie podąża.

KRZYSZTOF MASZOTA
Dobrze brzmiące gitary, choć całości brakuje nieco agresji w wyższej średnicy, gdzie w zasadzie dominuje jedynie hi-hat oraz inne blachy, a werbel, gitary i wokale są delikatnie stłumione. Osobiście nie jestem zwolennikiem tego typu brzmienia, które zostało użyte do werbla. Ogólne wrażenie co do proporcji i planów jest takie, iż wydaje się, że gitary bardzo dominują, wtóruje im nieco odlepiony od nich werbel, a wokale są na dalszym planie. Podsumowując, chciałbym jednak podkreślić, że produkcja ta bardzo mi się podoba i niewiele jej brakuje do ideału.

The Regal Tribe Usurpress

Transfer szwedzkiego Usurpress z czeskiej Doomentia Records do polskiej Agonii nie przyniósł większych zmian w stylistyce zespołu.

Gramy dalej

7 /10
2005 YU55 Coma

Coma skacze na główkę: nie dość, że nagrała kolejną płytę, która dostarczy pożywkę hejterom, to jeszcze wprawia w konsternację fanów...Gramy dalej

6 /10
Saxon ocena 8
Let Me Feel Your Power
Gatunek: Heavy metal
Roman Kostrzewski. Głos z ciemności
Gatunek: Metal
World Gone Mad
Gatunek: Crossover
Zobacz wszystkie